Zatiaľ sú nastavení na 2:0...

12.04.2018, Šéfredaktor
Ku kanonierovi Vyshnevskemu sa gólovo pripojil Popovič.

Treťoligista spod Sninského kameňa má za sebou dve jarné vystúpenia. Výsledkovo ako cez kopirák, keďže súpera zdolali zhodne 2:0. Najskôr doma Vyšné Opátske/Košice, naostatok zažili spokojnú cestu z Gemera, kde vyhrali na pôde rožňavského nováčika...

image

 Tréner nás pripravoval s jednoznačným zámerom – víťazným. Nič iné si nepripúšťal, a keď nám v prvom polčase hra veľmi nešla, aj nám to dal v šatni cez prestávku pocítiť,“  začal hodnotenie Juraj Popovič.

Práve tento sninský stredopoliar aspoň čiastočne upokojil v poslednej minúte I. polčasu spoluhráčov i lavičku. Jeho gólom sa hostia ujali vedenia a spravili dôležitý krok ku konečnému úspechu.

Do prestávky sme nehrali dobre a gól nám pomohol, lebo prinútil domácich viac hru otvoriť. Dostali sme sa do viacerých šancí, Oleg Vyshnevskyi napokon našu výhru pečatil a potvrdil opäť úlohu strelca,“ konštatoval 32-ročný futbalista, ktorý sa do listiny strelcov zapísal v sezóne po tretíkrát.

Aj v mojom góle mal prsty Oleg. Jeho strelu brankár stačil iba vyraziť, lopta sa dostala ku mne, z mojej strany to bolo iba doklepnutie do prázdnej brány,“ opísal dôležitý moment skromne Juraj Popovič.

Ako hodnotí harcovník vstup mužstva do jarnej odvety? Dvakrát 2:0. Plný počet bodov, bez inkasovaného gólu...

Práve defenzívu by som chcel vyzdvihnúť, pracuje veľmi dobre, spoľahliví sú brankári – chytali už obaja. Miloš Lojka má po rožňavskom zápase moje absolutórium, keďže už v 10. minúte sa zranil, ale dochytal som sebazaprením a s čistým kontom. V ofenzíve pokračuje v nastolenom trende Oleg, verím, že čoskoro sa pridajú aj ďalší. Takmer naslepo hrajú spolu s Jožkom Skvašíkom, ich herná kvalita znamená pre mužstvo veľa,“ konštatoval Juraj Popovič.

Najbližšie vycestujú Sninčania pod Tatry - do Svitu, kde budú hostia v pozícii favorita...

"Futbalové možnosti máme, musíme túto situáciu zvládnuť v hlavách, psychicky. Chceme bodovať naplno,“ dodal Juraj Popovič.


 

Resumé, 20. kolo:

Rožňava - Snina 0:2 (0:1)

Góly: 45. Popovič, 76. Vyshnevskyi

Prečítané: 190x