Z pozície šéfa klubu na starostu Rudnian

16.04.2019, Šéfredaktor
Rastislav Neuvirth je stále štatutárom futbalového klubu, ale už zaúča mladých nástupcov

 

Ak sa na futbalovom Východe spomenie meno futbalového klubu Rudňany, okamžite sa spája s obcou a jej dlhoročným starostom Miroslavom Blišťanom. Aj v sobotu futbalová výprava a jej funkcionári z Pavloviec nad Uhom po príchode do športového areálu pýtali na starostu, ktorý pre futbal a šport v obci urobil obrovské množstvo práce. Po ostatných komunálnych voľbách došlo v Rudňanoch k zmene na starostovskom poste. Miroslava Blišťana vystriedal Rastilav Neuvirth, ktorého meno je taktiež vo futbalových kruhoch veľmi známe. 

image

 

Z predsedu starosta

Rastislav Neuvirth prešiel v klube OšK Rudňany všetkými vekovými kategóriami až to dotiahol na najvyšší funkcionársky post – predsedu klubu. 

„Vo futbale nedošlo k výraznej zmene, lebo som si povedal, že ešte ten nejaký rok potiahnem. Zaučíme mladých a budem rád, keď to pôjde ďalej. Máme nových ľudí vo vedení klubu. Teraz je dôležité, aby sme dobre dohrali jarnú časť 4. ligy Juh v pokojných stredných vodách tabuľky,“ povedal starosta Rudnian Rastislav Neuvirth. 

Na futbalovom Spiši nie je nič výnimočné, ak na futbalových trávnikoch stretnete v majstrákoch aj starostov obcí. Kedysi aktívnymi futbalistom bol starosta z Letanoviec, Markušoviec, Poráča, Bystrian, Smolníka a aj primátor Gelnice. 

„Registračku mám stále aktívnu. Horšie je to už s tréningovou morálkou. Skôr sa venujeme tréningu žiakov.“ 

Ešte je tu B – mužstvo Rudnian, kde sa dá hrať súťažne?

„Nie to nie. Teraz už toľko času na tieto aktivity nemám,“ s úsmevom odpovedal R. Neuvirth, ktorý len veľmi stručne zhodnotil súboj s Pavlovcami nad Uhom. 

„Kvalita bola na ich strane. Treba sa z toho výsledku otriasť a ísť ďalej.“ 


Po snehovej nasledovala gólová nádielka

Po takmer letnom počasí v závere týždňa sa na Spiš vrátila zima. V Rudňanoch v piatok snežilo a sneh poletoval aj v sobotu dopoludnia. Počas štvrtoligového majstráku už vločky z oblohy nepadali, ale zato do domácej siete spadla poriadna nádielka. Kým sa domáci stihli zorientovať už po štvrťhodine hry rýchlonohí hostia viedli 2:0 a to ešte pridali štyri presné zásahy a domácim uštedrili nelichotivú prehru 0:6. 

„Od začiatku sme hrali svoju hru. My sme diktovali tempo a od prvej minúty nám vychádzali rýchle protiútoky. Je chvályhodné, že sme vypracované šance dotiahli do gólového zakončenia. Hlavne Pištu Horňáka za tie jeho štyri góly neminie fľaša tekutého moku,“ spokojne skonštatoval po veľkom víťazstve 6:0 kapitán OšK Pavlovce nad Uhom Martin Viňanský

Jozef Petruška 

Prečítané: 425x