Trofej do rúk Dobiasa

30.11.2018, Šéfredaktor
Košický obranca sa stal neoficiánym regionálnym futbalistom roka 2018

 

Odborníci i fanúšikovia sú už tradične zvedaví na to, kto bude kandidovať na miestenku do Jedenástky roka. Každý rok si na túto poctu vyberajú a tipujú hráčov, ktorých by povolaní tréneri radi videli v tej najúspešnejšej a najželanejšej zostave. Napokon, oni sú najfundovanejší a najkompetentnejší, preto aj keď s niektorým možno polemizovať, nemožno ich hlas znehodnocovať a nerešpektovať. Na základe hlasov treťoligových kormidelníkov vznikla napokon zostava, ktorá je pre jedných vysnívaná, pre ďalších možno nečakaná, ale jednoducho je na svete. Na listine kandidátov sa objavilo 47 mien, tí najlepší získali jednoznačne najviac tipov, takže vo vybranej spoločnosti môžu mať z pekného naozaj dobrý pocit.

image


Z tipovaných 47 mien získalo až 21 kandidátov iba jeden hlas, naopak víťazný Timon Dobias (FC Košice) nazbieral 15 bodov, teda iba o štyri menej ako všetci jednotkári dovedna, pretože do zostavy “naj” ho zaradil každý tréner bez rozdielu. Nevylučujeme teda, že by Timon mohol mať ešte o bod viac, keby zo súťaže nevystúpila Rožňava. Keďže III. liga je najvyššia regionálna súťaž, jej najúspešnejšieho hráča možno na základe získaných bodov vyhlásiť aj za regionálneho futbalistu roka 2018. Pre neho je to určite krásny a dobrý pocit aj preto, že sa so svojím kolektívom čoraz pevnejšie usadzuje na najvyššom stupienku, o ktorý vyvrcholí boj v jarnej odvete.


Celkové poradie hlasov vyzerá teda takto:

1. Timon Dobias                              (FC Košice)    15 hlasov

2. Matúš Digoň                               (MFK Vranov)  13 hlasov

3.- 4. Gejza Pulen                           (FC Košice)    11 hlasov

    Jozef Skvašík                              (MFK Snina)   11 hlasov

5.- 6. Predrag Radovanovič               (FK Humenné) 10 hlasov                 

    Oleg Višnevskij                           (FC Košice)     10 hlasov

7. Karol Sedláček                           (Sp. Nová Ves)   9 hlasov

8. Matej Babjak                              (MFK Vranov)     8 hlasov

9. Pavol Cicman                             (Šar. Michaľany) 7 hlasov

10. Lukáš Kováč                             (Sp. Nová Ves)   6 hlasov

11. Vladimír Voroňák                       (FK Humenné)    6 hlasov


Ďalšie stupienky obsadili hráči takto:

12. miesto: Boris Gáll (FC Košice) -  5 hlasov,

13. miesto: Filip Bednár (MFK Vranov) - 4 hlasy,  

14.- 20. miesto: Norbert Grejták (1. FC Tatran Prešov B), Filip Kiss, František Vancák (obaja FC Košice), Lukáš Kulich (MFK Vranov), Patrik Partila (Slovan Giraltovce), Martin Poloha, Ján Tináth (obaja Družstevník Plavnica) - po 3 hlasy,

19. - 26. miesto: Štefan Košč (1. FK Svidník), Peter Poľak (MFK Tesla Stropkov), Jakub Straka (MFK Vranov), Mojmír Trebuňák, Lukáš Urban (obaja FC Košice), Cyril Vasiľ (FK Humenné) - po 2 hlasy,

27. - 47. miesto: Slobodan Andrič, František Sitarčík (obaja FK Humenné), Jakub Bavoľar, Sergej Pilipčuk (obaja FC Košice), Michal Berecký, Matúš Perháč, Patrik Rindoš, Kristián Tináth (všetci Družstevník Plavnica), Dušan Janko (MFK Snina), František Jochman, Tomáš Kaľavský (obaja Pokrok Krompachy), Štefan Košč, Marek Matkobiš, Marián Pčola (všetci 1. FK Svidník), Roman Kovalčík, Erik Makó, Marek Mihok, Jakub Straka (všetci MFK Vranov), Matej Kunzo (MH Gelnica), Ivan Pončák (OŠFK Šarišské Michaľany), Dávid Slávik (Veľké Revištia) a Erik Tomko (Slovan Giraltovce) - po 1 hlase.


Dodajme ešte že v Jedenástke roka má FC Košice 10 hráčov (Pulen, Pilipčuk, Dobias, Bavoľár, Vancák, Višnevskij, Gáll, Trebuňák, Kiss, Urban), MFK Vranov 8 (Makó, Babjak, Straka,  Digoň, Bednár, Kulich, Kovalčík, Mihók), Družstevník Plavnica 6 (Poloha, Berecký, J. Tináth, K. Tináth, Perháč, Rindoš), FK Humenné 5 (Radovanovič, Voroňák, Vasiľ, Sitarčík, Andrič), MFK Snina (M. Pčola, Skvašík, Janko) a Pokrok Krompachy  po 3 (Košč, Kaľavský,Jochman), Šarišské Michaľany (Cicman, Pončák), Spišská Nová Ves (Kováč, Sedláček), Slovan Giraltovce po 2 (Partila, M. Tomko), Mária Huta Gelnica (Kunzo), Veľké Revištia (Slávik), 1. FC Tatran Prešov B (Grejták) a MFK Tesla Stropkov (Poľak) a 1. FK Svidník po 1 (Matkobiš). Ani jedného kandidáta pre Jedenástku roka nemal iba Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves.


image
Prečítané: 524x