Výstraha prvého stupňa: Posledný už dýcha na chrbát!

26.11.2017, Šéfredaktor
Známa pravda bude istý čas chodiť po rozume Prešovčanom

Zdalo sa, že prvoligisti Tatrana Prešov v závere jesennej časti ročníka chytili priaznivý vietor do plachiet. Lenže po dvoch zápasoch, v ktorých neprehrali, prišlo rýchle vytriezvenie a zbavenie sa tejto ilúzie. Do tretice im už žiadny zápis na konto nepribudol a v šesťbodovom zápase na Záhorí podľahli domácej Senici.  Hostitelia naopak potvrdili vzostupný trend. Predtým neprehrali so Slovanom, Žilinou ani Nitrou a tak logicky sa nechceli skloniť ani pred Šarišanmi.

image

A veru nemuseli sa,  hoci súperovi strelili iba jeden regulárny gól (druhý im rozhodca neuznal). To znamená, že  Seničania sa škriabu pomaličky, ale isto hore, hoci stále okupujú poslednú priečku, ale na východniarov strácajú už len dva body. Ak to pôjde takto ďalej, môže sa pokojne stať, že zimnú prestávku absolvujú tieto tímy v obrátenom poradí...

V predošlom vzájomnom zápase pod Tatrami zelenobieli prešustrovali dvojgólový náskok a hostia vydolovali vďaka neutíchajúcej bojovnosti vo finiši cenný zmierlivý výsledok. Aj Tatran si hovoril pred týmto zápasom, že by nebolo  zlé, keby ďalekú cestu meral domov s dobrou náladou  a prípadným úlovkom. Lenže realita bola zase proti.  Hráčov FK nedeprimovalo ani to, že v jednom z kľúčových jesenných vystúpení nemali na tribúnach takú divácku podporu, ako si predstavovali. A to napriek tomu, že vstupné bolo dobrovoľné.

Senica bola v prvom polčase strelecky aktívnejšia, hoci aj hostia dávali o sebe vedieť a hlavne Černák mienil rozšíriť svoje kanonierske portfólio. Bezgólový prvý polčas viac pasoval do kariet východniarom, ale po zmene strán predsa len prišlo rozuzlenie – pre nich smutné. Škoda, že práve spomínaný Černák zahodil najprv tutovku, keď sa blysol domáci gólman. To bol zlomový moment stretnutia, lebo čochvíľa sa zaskvel Ranko a jeho utešená delovka rozjasala domácich. Nuž, nedáš-dostaneš sa potvrdilo milióntykrát a znova. To je práve tá achilova päta, ktorá stále Tatran sťahuje ku dnu, lebo v tejto súťaži nie je množstvo šancí, iba pár a na tie sa treba naozaj zodpovedne sústrediť. Prešovčanom však zrejme nebolo súdené obstáť na senickom štadióne a meranie síl, o ktorom sa vopred vedelo, že bude ovplyvnené len jediným zásahom, žiaľ, nezvládli.


 

Hlasy trénerov na pozápasovej tlačovke - Sergij Kovalec, Prešov: "Mali sme zopár sľubných streleckých  príležitostí a mohli sme stretnutie rozhodnúť pre seba. Najideálnejšie Černák, no ani on tentoraz nepochodil. Nedali sme gól, no inkasovali a to rozhodlo. Ideme ďalej, nevzdávame sa, treba nám zbierať body, do konca prvej časti sú na to ešte dve zápasové možnosti."

Ladislav Hudec, Senica:  "Možno premiérovo sme boli favoritom, no robilo nám to problémy. Prešov nás „otravoval“, má na to príhodné typy hráčov a bolo jasné, že kto dá gól, bude víťaz. Mali sme šťastie, že predtým ako sme skórovali, nás  podržal brankár Plach po chybe nášho hráča. Ak by hostia dali gól, boli by sme namočení až po uši v problémoch. Bojovnosť a oduševnenosť na našej strane našťastie slávili úspech. "

Prečítané: 90x