Vyshnevskyy: Skvelá atmosféra, až sa mi ľahšie behalo

06.10.2017, Šéfredaktor
Ukrajinský „Sninčan“ potvrdil úlohu strelca – skóroval, premenil aj penaltu v rozstrele.

Ofenzívna sila MFK Snina sa spolieha najmä na dvojicu Oleg Vyshnevskyy – Jozef Skvašík. A práve táto dvojica sa pričinila o radosť hľadiska už v 3. minúte: Skvašík vzal pri rozohrávke loptu michalovskému Kavkovi, vnikol z ľavej strany do šestnástky, a aj keď ho z najlepšej streleckej pozície brankár Bieszczad vytlačil, sninský futbalista našiel svoju útočnú „dvojičku“ Vyshnevskeho, ktorý z 10 metrov trafil presne – 1:0.

image

Napokon svietilo po 90 minútach na tabuli skóre 1:1, čo predurčilo lotériu v rozstrele... „Zápas bol super, nastúpili sme proti kvalitnému súperovi. Spravili sme na trávniku všetko, čo sme mohli, predsa len hrala tretia liga proti prvej,“ neskrýval emócie Oleg Vyshnevskyy.

Jeho pričinením drvivá väčšina z divákov už v úvode stretnutia aplaudovala... „Pravdupovediac, keď som strelil gól už v 3. minúte, veril som, že ešte raz sa mi podarí skórovať. Šanca bola, škoda, za stavu 2:0 by sa nám hralo ľahšie – nestalo sa,“ konštatoval v Slovnaft cupe sedemgólový strelec.

image

Najmä po nakopávaných loptách v bežeckých súbojoch zvádzal s michalovskou defenzívou súboje. A nevynechal žiaden, či úspešný v 3. minúte alebo mnoho ďalších. V 34. minúte jeho strelu z 12 metrov v poslednej chvíli zblokoval Mancilla. Aj v samom závere Sninčania hrýzli, po rohovom kope dobýjali pevnosť Bieszczada, nastrelili brankára i nohy michalovských hráčov. A hlavu do dlaní si chytal aj ukrajinský futbalista.

„Zápas bol náročný, ale ukázal, že máme na to hrať dôstojne aj s prvou ligou. Po remíze nasledovali jedenástky a veril so, že premeníme všetky. Lotéria však priala súperovi,“ nechal sa po zápase počuť Oleg Vyshnevskyy. Sám hneď v prvej sérii rozstrelu brankára Bieszczada prekonal.     

image

A čo hovorí na kulisu takmer 1 600 divákov?

„Bola to paráda. Chcem sa poďakovať divákom za podporu, atmosféra bola skvelá, hlučná, až sa ľahšie behalo. Keby sme tak mali na každom zápase tretej ligy, doma by sme isto každého porazili,“ pousmial sa ukrajinský kanonier.

 

Resumé, Slovnaft cup – 4. kolo:

Snina – Michalovce 1:1 (1:0), pk 2:4

 

Prečítané: 325x