Všetci sa činia, ale rozhodne sa na ihrisku

11.02.2018, Šéfredaktor
J. Bartek nemal ucelenú zimnú prípravu

Niektorí hráči sa zimnej prípravy podvedome obávajú i preto, že nezriedka si spôsobia zranenia, ktoré ich pripravia nielen o kvalitné zbieranie kondície a sily, ale zahmlievajú aj ich pôsobenie v jarnej časti súťaže. I prvoligista Jakub Bartek z Tatrana Prešov má s tým skúsenosti. Domnieval sa, že po boľačkách v jeseni sa práve počas pauzy dá do poriadku, ale opak sa stal pravdou.

image
Autor: Tatran
Zdroj: Tatran

 V jesenných zápoleniach po zápase so Senicou som mal problémy s kolenom, natiahol som si postranný väz. Preto som aj začal s prípravou o týždeň neskôr, lebo som rehabilitoval a dával sa dokopy. Odohral som v dvoch prípravných dueloch po jednom polčase. Žiaľ, v súboji s Lokomotívou Košice mi protihráč došliapol na to isté koleno - pravé, mal som otvorenú ranu a preto v ostatnom čase som zase maródoval. Takže smola sa mi nevyhýba,“  rozhovoril sa tento obranca.

O pár dní sa rozbieha jarná fáza najvyššej súťaže, Kubo by mal začať trénovať individuálne a potom s mančaftom tak, aby bol poruke na súťažné zápolenia.Zatiaľ nechcem predbiehať, uvidím, ako sa budem cítiť.“ Zima sa pre futbalistov Tatrana končí, všetci už myslia na nastávajúce boje. Ešte máme tri zápasy pred rozdelením tabuľky a, pravdaže, chceme do toho ísť naplno, aby sme nazbierali čo najviac bodov. Potom sa už sústredíme na druhú fázu ročníka, ktorá bude rozhodujúca. Určite každý z nás sa už teší na súťažné vystúpenia.“ Zaujímalo nás, ako J. Bartek vnímal neistotu ohľadom obsadenia postu hlavného trénera.

Nejako extra som to nevnímal, sústredil som sa na seba, aby som bol zdravotne v poriadku a mohol hrať. Koniec koncov to je parketa funkcionárov, vedenia klubu a nie nás hráčov. Ako sa činovníci rozhodli, tak to je, všetci to akceptujeme.“

Tréner Mišovec nie je v Prešove dlho, takže ešte stále prebieha fáza vzájomného spoznávania sa. Už ste sa zžili s jeho predstavami, futbalovou filozofiou? Tréner vie, čo chce a ako by sme mali hrať, aby sme boli úspešní. Pre nás všetkých je prvoradé počínať si tak, aby sme zachránili najvyššiu súťaž pre tento klub. Verím, že to dokážeme a podarí sa nám udržať sa medzi elitou aj na ďalší ročník.“

Prirodzene, nielen Šarišania myslia na túto métu, ale aj ostatné kluby, čo sú namočené. Niektoré urobili poriadny „vietor“, hlavne Seničania. Pravdaže, nejaké informácie som zachytil, viem, že veľa hráčov získali na súpisku a obmenil sa trénerský post. To je pochopiteľné, každý robí maximum pre čo najlepšie výsledky. Na to treba byť pripravený, podstatné bude, ako si my poradíme s našou úlohou a ako dokážeme účinkovať na trávniku,“ dodal Jakub Bartek.


 

Prečítané: 212x