Vo Vranove očakávajú rekordnú návštevu!

09.08.2018, Šéfredaktor
V šlágri 3. kola TIPOS III. ligy Vranov - FC Košice sa fanúšikovia majú na čo tešiť.

Šlágrom 4. kola TIPOS III. ligy, skupina Východ bude bezpochyby súboj MFK Vranov – FC Košice. Dva najofenzívnejšie tímy z minulej sezóny potvrdzujú aj v úvode nového ročníka, že strelecký prach hráčom ani v jednom z mužstiev nezvlhol. Domáci klub, očakávajúci rekordnú návštevu, sa na tento futbalový sviatok pripravuje aj marketingovo.

image

Niet pochýb o tom, že súboj medzi MFK Vranov a FC Košice ponúkne ódu na futbal. Obidve mužstvá sa v doterajšom priebehu sezóny nerozpakujú a spolu so Slovnaft Cupom majú skóre 13:3, resp. hostia dokonca 21:0!

Pozvánkou, aká sa neodmieta, je určite i fakt, že Košičania sa netaja postupovými ambíciami a hoci v domácom tábore sú vo vyhláseniach smerom k vyššej súťaži opatrnejší, z cesty, na ktorú nastúpili v minulej sezóne, rozhodne ustúpiť nechcú.

Hoci ide len o v poradí tretie treťoligové kolo, aj tento zápas môže v prípade rovnosti bodov prehovoriť do konečnej tabuľky tak, ako to bolo v minulej sezóne. Košičania síce vyhrali pri Topli 2:0, ale doma podľahli Vranovu 1:3. Zverenci trénerov Petra Košudu a Romana Lazúra budú chcieť na tento výkon nadviazať aj v sobotu. Na jar podali chlapci výborný takticky a sebavedomý výkon. Naozaj skvelým spôsobom plnili pokyny, ktoré sme si povedali v šatni a rovnako kľúčová bola naša efektivita v koncovke. Toto sú však atribúty, ktoré musíte naplniť vždy, ak chcete byť úspešní! Špecifikom najbližšieho zápasu bude určite aj skvelá divácka kulisa, ktorá verím, že vytiahne z hráčov absolútne maximum,“ zdôraznil manažér a asistent trénera MFK Vranov Roman Lazúr.


 

image

Vranovčania v prvých dvoch kolách zdolali oboch nováčikov - FK Humenné 5:0 a AŠK Maria Hutu 2:0. Predovšetkým v prvom kole v derby nastavili hráči ofenzívnu latku poriadne vysoko. Faktom tiež ostáva, že napriek horúcemu letnému počasiu nedali košom svojim futbalovým hrdinom ani fanúšikovia. V oboch prípadoch prekročili divácky priemer z minulej sezóny a rovnakou mincou sa im chce teraz oplatiť vedenie MFK. V očakávaní rekordnej návštevy je zarátaný aj avizovaný výjazd košických fans, no v klube naozaj nič nepodceňujú a na šláger pozývajú už druhý týždeň prostredníctvom troch bilboardov v uliciach Vranova nad Topľou. Ďalšie prekvapenie je pripravené počas zápasovej prestávky. Stalo sa už tradíciou, že v prestávke žrebujeme zo spravodajov, ktoré si môžu fanúšikovia zakúpiť pri vstupe na štadión, tombolové ceny. Teraz sme sa, spolu s našim generálnym partnerom STD Donivo, a.s., rozhodli, že to ešte viac zatraktívnime a okoreníme. Tí, na ktorých sa usmeje šťastie a budú vyžrebovaní, si budú môcť kopnúť tri „penalty“. Za každú loptu v sieti venujeme úspešnému strelcovi 50 eur,“ motivoval R. Lazúr.

Imrich Makó


 

Prečítané: 469x