V eufórii sa nekúpu, ale ani nezúfajú

08.09.2017, Šéfredaktor
Aj napriek vylúčeniu Záhradné bralo body vonku.

V minulej sezóne v IV. lige Sever čeril hladinu futbalového rybníka nováčik zo Záhradného, ktorý dlho poškuľoval dokonca po postupových pozíciách. Napokon ho ale predbehli Šarišské Michaľany, čo prinieslo do radov klubu isté rozčarovanie. Momentálne sa zdá, že štafetu eufórie prebrali v Gerlachove a Soli, teda aktuálni ďalší nováčikovia, ale to neznamená, že by v ŠK zaháľali.

image

Aj naposledy tento tím dominoval na pôde Veľkého Šariša, pričom hostia dohrávali iba desiati. V druhom polčase za stavu 2:0 pre Záhradné sa musel po druhej žltej karte predčasne porúčať z ihriska Ján Angelovič. „Stáva sa aj to,“ konštatoval tento skúsený borec a pokračoval: „Prvá žltá bola za faul, druhá zase za to, že som loptu odrazil na bránkovej čiare ramenom, no rozhodca mi ukázal karty a nariadil penaltu. Nebyť môjho zákroku, bol by gól, bolo to inštinktívne, hasil som, čo sa dalo, ale som rád, že napriek oslabeniu sme vyhrali.“ Tento borec v tomto roku na jar prišiel do ŠK  z Lipian. Na prvý pohľad prekvapivá voľba. Bola už druhá liga na vás priveľa? „Ani nie, ale bolo vidno, že dopredu sa derú mladí chlapci, ktorí boli na tom výkonnostne lepšie. Aj zdravotne som cítil, že by bola žiaduca zmena, debatovali sem o tom my, starší, napríklad s Ivom Pončákom. Kontakt s Lipanmi som však nestratil, lebo tam v týždni trénujem a robím chlapcom aj vedúceho mužstva. Takže popri nich omladnem,“ usmial sa ostrieľaný matador, ktorý neuvažuje o tom, či súčasné pôsobisko bude jeho posledným v kariére. Má síce 36 rokov (budúcu stredu bude oslavovať 37. narodeniny), ale nejako ďaleko dopredu nepozerá, necháva to otvorené.

Jeho skúsenosti sú iste pre štvrtoligistu súce, navyše prišiel aj ďalší matador Peter Šinglár (zároveň jeden z trénerov) a tak mladší majú od koho naberať skúsenosti. Mimochodom , J. Angelovič priznal, že už si ani nespomína, kedy by kvôli vylúčeniu nedohral zápas. „Takéto veci sa vyskytnú aj na vyššej či reprezentačnej úrovni. Pokiaľ ide o vystúpenie na pôde nováčika, myslím si, že sme boli futbalovejší. Boli sme favoritom, domáci vyčkávali na naše akcie, boli zatiahnutí. Súper nemal vyložené šance, možno nebyť penalty, tak by ani neskóroval.“

V Záhradnom sa v lete udiali tiež niektoré zmeny v kádri. Jeden z trénerov M. Merkovský si potrpí na pravidelné tréningy a s tým, súhlasí aj J. Angelovič. „Futbal sa nedá oklamať, predsa aj v tejto súťaži sú zápasy náročné.“ Kolektív odštartoval sezónu dvoma výhrami, potom prišla domáca prehra s Gerlachovom, remíza s Kračúnovcami tiež na svojej pôde a miniséra menej úspešných výsledkov  sa skončila na ihrisku Humenného tesnou porážkou. V ostatných dvoch kolách však tím naskočil na víťaznú nôtu.  Zaujímalo nás, aký dojem na tohto hráča urobili súperi, ktorí ašpirujú na vrchné priečky.  “V prvom rade chcem povedať, že káder u nás sa stabilizoval a rozhodne nechceme súťaž len odohrať, ale zabrať čo najlepšie ako vieme. Škoda, že najlepšiemu strelcovi Strakovi trošku zvlhol prach, ale už sa uchytil a verím, že sa rozbehne tak ako predtým a celé mužstvo pôjde výkonnostne ešte vyššie. Pokiaľ ide o rivalov, najlepší káder aj podmienky majú v Humennom. Gerlachov prišiel s úmyslom uloviť aspoň bodík, dosiahol nakoniec viac, ale veľa toho v útoku neukázal. Bol vari zo tri razy pred našou bránou a dal víťazný gól. Pritom my sme boli iniciatívnejší, mali sme optickú prevahu, no v koncovke sme vyšli naprázdno. Tento výsledok ma mrzel, mohli sme dosiahnuť podstatne viac a rovnako tak s Kračúnovcami,“ dodal J. Angelovič.

Prečítané: 249x