05.08.2019, Šéfredaktor

V Bardejove znova trénerská zmena

05.08.2019, Šéfredaktor
Duo Jantek - Palša nahradila na zápas s Trebišovom dvojica Benko - Piršč.

Vo futbalovom Bardejove sa stále niečo deje. Len deň pred zápasom s Trebišovom došlo k dohode o odchode trénera  Miroslava  Janteka   a asistenta Vladislava Palšu a tak na lavičke, v roli hlavného trénera,  proti Trebišovu sedel doterajší tréner brankárov Branislav Benko. 

image

 

Na pomoc mu prišiel asistent z realizačného tímu trénera Romana Bertu Pavol Piršč. Očakávať od Benka a Piršča, že mávnu čarovným prútikom a všetko sa zmení nemohol  nikto. Dokázali však získať aspoň prvý bod a hra Partizána bola oproti predchádzajúcim zápasom o čosi lepšia. Kvalita však stále chýbala. Členovia fanklubu sa veľmi hlasno dovolávali návratu trénera Bertu a aj diváci na tribúne boli s tým, čo videli na ihrisku, nespokojní. Niet sa veru čomu čudovať. Bardejov i Trebišov absolvovali letnú prípravu značne rozdielne. Zatiaľ čo Slavoj evidentne posilnil, v Bardejove to podľa doteraz predvedených výkonov vyzerá opačne.

Bardejovčania hrali o čosi lepšie ako proti Petržalke. Na ľavej strane po prvý raz v tejto sezóne nastúpil Belunek. A bolo to hneď poznať. Belunka a Kicu bolo plné ihrisko. Ich spolupráca priniesla to, že práve z tejto strany hrozilo súperovi neustále nebezpečenstvo. A tak padol aj prvý gól. Po chybe exbardejovčana Korijkova sa Belunek dostal pred brankára hostí Leška a rutinérsky zakončil. Korijkov síce chybu urobil, no až do záveru zápasu patril k najlepším na ihrisku.  Škoda, že radosť domácich trvala len chvíľu. Už o minútu usporiadal stred bardejovskej obrany svoj už tradičný „deň otvorených dverí" a osamotený Chovan pohodlne vyrovnal skóre. Hra sa vyrovnala, no hostia však boli lepší na lopte i v kombinácii. Viazla im však finálka a chýbal väčší dôraz. Domáci ešte vytiahli dve dobré strely. Gólman Slavoja Leško naopak dva excelenté zákroky a tak sa skóre nemenilo.

Situácia z prvého dejstva sa opakovala aj v druhom polčase. Hostia boli lepší, ale málo dôrazní. Živo bola najmä na tribúne a diváci sa dožadovali vystriedania hráčov, ktorí by s predvedeným výkonom nemohli hrať ani na farme v Bardejovskej Novej Vsi. Benko to však mal ťažké. Hráčov vhodných na striedanie neúrekom, možnosti len tri. Benko striedal dvakrát, aj to vynútene. Zranili sa Belunek a Dupkala, ale noví hráči toho na ihrisko veľa nepriniesli.

Branislav Benko, tréner Bardejova: „Chceli sme  jednoznačne zvíťaziť. Vedeli sme, že Trebišov hrá výborný futbal a myslím si, že sme sa na nich celkom dobre pripravili. Prvý polčas mal viac z hry súper. Aj my sme mali šance, ktoré mohli skončiť gólom. Nakoniec sme gól dali, ale o minútu bolo 1:1. V druhom polčase bola úroveň vyššia, viac sa bojovalo, pribudlo súbojov, viac sa behalo a myslím si, že bol to celkom zaujímavý zápas. Myslím, že bod je zaslúžený, lebo aj Trebišov mal svoju kvalitu.“

 

Partizán Bardejov - Slavoj Trebišov 1:1 (1:1)

Góly: 8. Belunek - 10. Chovan. Rozhodovali: Greško, Adám, Poracký ŽK: Belunek, Keresteš, Kica, Rocheu, Milunovič - Chovan, Zsigmond, Tóth, Harvila, 682 divákov

Bardejov: Čikoš-Pavličko - M. Keresteš, Rocheu, Bartek, Dupkala (76.Leško) - Kica, Belunek (58. Horodník), Voško, Milunović - D. Keresteš, Maník

Trebišov: M. Leško – Korijkov, Kražel, Ilinjo, Dos Santos Silva (71. G. Matič), Zsigmond, Cicman, Hirjak, Harvila, Chovan (66. L. Tóth), Novák (74. Jano). 

Prečítané: 946x