V Bardejove zaujímaví legionári

28.02.2018, Tomáš Petro
Druholigista uzavrel súpisku pre jarnú časť súťaže.

Po dlhej zimnej príprave uzatvorili v Partizáne Bardejov súpisku pre odvetnú časť druhej futbalovej ligy. V Bardejove došlo k viacerým zmenám. Odišli opory a naopak prišli futbalisti, od ktorých sa očakáva, že Partizán s účinkovaním v druhej lige nebude mať problémy.

image

Káder Partizána Bardejov:

Brankári: Richard Gmitter, Milan Vinclér,

Obrancovia: Mário Jacko, Dávid Berežný, Dávid Belúnek, Vladimír Andraščík, Ľubomír Pangrác-Piter, Ján Ducár, Richard Nemergut, Dominik Lukáč

Stredopoliari: Jakub Verčimák, Róber Ľalík, Lukáš Didik, Sebastian Szczepanski, Štefan Košč, Romulo Silva Santos, Mateusz Góra, Emanuel Sarki, Ben Grasser, Sergey Glebko, Mkhanyiseli Siwahla

Útočníci: Michal Hamuľak, Ján Staško a Jozef Sova.

Prišli: Emanuel Sarki (AEL Limasol), Ben Grasser (Slovinsko), Sergey Glebko (Torpedo Minsk), Richard Nemergut (návrat z hosťovania vo Svidníku), Mkhanyiseli Siwahla (Proch Pionky), Dominik Lukáč (Slavoj Trebišov), Romulo Silva Santos (návrat z hosťovania v Senici)

Odišli: Vladimír Staš, Michal Grohoľ, Szymom Gruca, Ľubomír Ivanko Macej, Valery Patarocha.

 

Noví hráči:

Dominik Lukáč, 21-ročný stopér, s futbalom v Bardejove začínal. Ešte ako žiak prestúpil do Tatrana Prešov, kde pôsobil vo všetkých mládežníckych kategóriách. A je jeho kmeňovým hráčom. Hrával za prešovské B-mužstvo. Na jeseň bol na hosťovaní v Trebišove.

Richard Nemergut, 21-ročný defenzívny stredopoliar, resp. obranca pochádza zo Starej Ľubovne. V Bardejove hrával za mladší i starší dorast a okúsil aj A-mužstvo. Pôsobil v Rimavskej Sobote a jeseň strávil vo Svidníku. Je kmeňovým hráčom Partizána.

Sergey Glebko, 25-ročný ofenzívny stredopoliar je odchovancom BATE Borisov a do Bardejova prišiel z Torpeda Minsk.

Ben Grasser, 22-ročný Slovinec je odchovancom Ľubľany. Na Slovensku už hral. Rok pôsobil v béčku bratislavského Slovana.

Mkhanyiseli Siwahla, hrával najvyššiu súťaž v svojej krajine za Ajax Kapské Mesto. Vo veku 15 rokov a 174 dní zaznamenal (v roku 2004) prvý gól v najvyššej súťaži a dodnes je najmladším hráčov, ktorému sa podarilo v juhoafrickej lige skórovať. Hrával v mládežníckych reprezentáciách svojej domoviny. Veľký talent afrického futbalu však nezvládol slávu a jeho kariéra sa na čas zastavila. Jej reštart nastal minulý rok v poľskom Prochu Pionki.

Pôsobiská: 2004-2010 Ajax Kapské Mesto, 2010-2012 FC Kapské Mesto, 2013-2013 Chippa United, 2013 Mpumalanga Black Aces, 2017 Proch Pionky.

Emanuel Sarki, 30-ročný krídelník, narodil sa v Nigérii, ako mládežník reprezentoval Nigériu, v dospelosti Haity. Sarki je futbalový svetobežník. Hrával v rodnej Nigérii, Anglicku, Nórsku, Juhoafrickej republike, Belgicku, Izraeli, v Poľsku, Turecku a na Cypre. V poľskej Ekstraklase má na konte 69 zápasov a dva góly v drese Wisly Krakow.

V rokoch 2006-2010 bol hráčom Chelsea. Celý tento čas však strávil na hosťovaní v Belgickom KVC Westerlo.

Prečítané: 83x