Unikát Jankaja: Gól, vlastenec i zahodená penalta

09.11.2018, Šéfredaktor
„Na pokutový kop som si veril, pred vlastným gólom som sa pošmykol... Ešteže som aspoň skóroval.“

 

Treťoligista spod Sninského kameňa naplnil papierové predpoklady, na pôde posledného tímu vyhral. Plný bodový zisk posunul zverencov Jozefa Štafuru na „bronzový“ stupienok. Aby na ňom aj prezimovali, musia posledný tohtoročný „majstrák“ zvládnuť, my sa však vráťme k udalostiam, ktoré pred pár dňami zažil v stretnutí Ľuboš Jankaj. Boli zaujímavé...

image

 

V 43. minúte zahrával pokutový kop (za stavu Bard. Nová Ves – Snina 0:2), prekopol, v 47. minúte už domáceho brankára Mašleja prekonal, z hry upravil na priebežných 0:3. V 82. minúte prekonal aj svojho brankára Lojku, čím nechtiac zariadil pre Šarišanov čestný úspech. O ďalšie dve minúty bol vystriedaný. 

Zažili ste už taký „šialený“ zápas?

„Najdôležitejšie bolo, že sme vyhrali. Čo sa stalo, stalo sa, chvalabohu, že sme neboli potrestaní. Ako strelec patrím do zoznamu „sviatočných“, mám skôr iné úlohy, naposledy sa toho na mňa ozaj zosypalo dosť,“ začal Ľuboš Jankaj debatu s úsmevom. 

Pokutový kop v 43. minúte bol v tejto sezóne premiérový... 

„V prípravnom období som ich zahrával niekoľko, vždy úspešne, preto som si veril. Zvyčajným exekútorom penált je „Skvašo“ (pozn.: Skvašík), ale opýtal som sa ho, či môžem ísť ja. Nemal žiadne námietky, viedli sme 2:0, hra sa nám darila, prípadný tretí gól ešte do prestávky by súpera asi dočista zlomil. Nestalo sa, lopta letela ponad brvno,“ konštatoval defenzívny stredopoliar MFK Snina.

Náplasť prišla hneď v úvode druhého polčasu. Práve z kopačky Ľuba Jankaja sa Sninčania tretíkrát gólovo tešili. 

„Rohový kop, domáci obranca loptu odhlavičkoval na hranicu šestnástky, odkiaľ som ju z jednej trafil. Smútok vtedy vystriedala radosť,“ poznamenal hrdina stretnutia.

Keď Sninčania skórovali v 62. minúte štvrtýkrát, až priveľmi uzdu upustili a...

„Asi sme si mysleli, že polhodinu pred koncom sa nám už nič nemôže stať. Vypadli sme z tempa, domáci ožili aj vďaka mne,“ pousmial sa opäť 29-ročný futbalista.

„Súper získal loptu v strede poľa, založil krídelnú akciu, z ktorej vzišiel prízemný center pozdĺž našou päťkou. Vnímal som za svojim chrbtom domáceho útočníka, musel som teda zasiahnuť, v rozhodujúcej fáze som sa však pošmykol a lopta putovala do našej siete. Bol to môj prvý vlastný gól v kariére,“ dodal Ľuboš Jankaj.

V 84. minúte ho na trávniku vystriedal Popovič. Prečo? 

„Ani neviem. Snáď si tréner všimol, že mi to ide na obe brány, takže sa možno obával, aby neprišla ešte nejaká karta.“

Sninského futbalistu sme uprostred týždňa zastihli pracovne v zahraničí. Vráti sa na víkend alebo bol zápas v Bardejovskej Novej Vsi jeho rozlúčkou s jeseňou? 

„Bol to pre mňa posledný zápas jesene. Zápas doma s Giraltovcami musia chlapci zvládnuť bezo mňa. Verím, že zakončia polovicu sezóny výhrou,“ dodal Ľuboš Jankaj.        

Prečítané: 308x