Trénerská dilema pri programových rošádach

11.03.2018, Šéfredaktor
Počasie si v druhej lige presadilo svoje

Počasie sa aj v tomto roku proti futbalistom „vzbúrilo“ a presadilo si svoje. Aj preto sa program druhej najvyššej súťaže nechtiac musel posunúť a väčšina aktérov začne svoje jarné účinkovanie až najbližší víkend. Nie je to nič príjemné, ale treba rešpektovať klimatické slovenské podmienky a možnosti klubov. Každý tím sa musel zariadiť tak, aby hráči nevyšli z tempa a udržali si predštartovnú horúčku na najvyššom možnom stupni.

image

Už sme sa tešili, že budeme hrať skôr, ale pôda bola veľmi zmrznutá. Takže rozumnejšie bolo odložiť to. Samozrejme, prinieslo to aj negatívum v tom, že pôvodné zámery a plány bolo treba korigovať. Už sa vkradla do mužstva atmosféra majstrovského zápasu, no zrazu bolo treba čeliť posunutiu programu. Preto bolo treba rozmýšľať, ako zaťažiť chlapcov aj na tréningoch. Či viac alebo niečo popustiť z plánu. Nuž, to je trénerská dilema,“ rozhovoril sa kormidelník Slavoja Trebišov Karol Kisel, ktorý sa počas zimnej prestávky ujal kormidla v Zemplíne.

Avšak z rošád v kalendári nerobí žiadnu vedu, upozorňuje na to, že príroda tak rozhodla a preto to treba brať normálne. Pravdaže, posunutý začiatok odvety sa prejavil aj v počte prípravných meraní síl. Trebišovčania zvládli dovedna jedenásť prípravných duelov. Mali sme výhodu v tom, že máme novú umelú trávu, hernú a tréningovú prípravu sme striedali s posilňovňou. Všetko potrebné vrátane regenerácie bola na našom štadióne, nuž, naozaj si nemôžeme ťažkať. Takže väčšina stretnutí bola u nás, akurát sme hrali raz vo Vranove. A či to nespôsobí nejaký menší problém pre futbalistov, ak sa dostanú na prírodný povrch? Nuž, jednoduché to nebude, bude to skok, predsa len naša umelka nie je ešte taká vykopaná, ale zverenci si musia na to zvyknúť. Ideme však bojovať o body a nemôžeme myslieť na to, že prejdeme z umelej trávy na iný podklad.“

Pokiaľ ide o silu súperov v príprave, tak boli rôzni. Podarilo sa zohnať aj špičku z tretej ligy, hoci K. Kisel naznačil, že zamýšľal aj silnejších súperov, no po jeho nástupe do funkcie už bolo ťažké čosi vybavovať, lebo ostatní mali už svoj harmonogram zimných zápasov hotový. Akurát na začiatku našej prípravy sme hrali s Michalovcami. Susedia nám otvorili oči, poriadne nás preverili a odhalili naše slabšie miesta. Bolo to o tom, aby som zistil, kto na čo má.“

Prirodzene, oproti jeseni nastali niektoré korektúry, odišiel napríklad Patkanóci, o služby ktorého mal kouč záujem a tiež i D. Lukáč. Spolupráca s Michalovcami funguje naďalej, no i tak Slavoj vystužil svoje rady aj kanonierom a známym borcom Novákom či E. Lukáčom. Dvaja mladí chlapci Rota a Romario Cekaj v jeseni nehrali, no už sú vybavení a absolvovali prípravné duely. A či máme dostatočne silný káder na jarné boje? Nuž, to sa ukáže aj v majstrákoch, lebo prípravné zápasy sú o niečom inom než vystúpenia o body. Chcem však podotknúť, že niektoré previerky boli vyhrotené a objavili sa aj emócie, ale to je dobré, no predsa duely v druhej lige budú v mnohom odlišné. Až konfrontácia so súpermi naznačí, ako sme na tom a čím zverenci disponujú. Určite sa snažím chlapcov viesť k tomu, aby dávali viac gólov a menej ich inkasovali. Iba tak môžeme byť úspešní. Pravdaže, spoliehame sa na strelecké kvality Janka Nováka, ale futbal je o kolektíve a zabrať musia všetci. Iba v dobrom tíme môžu vyrastať dobrí jednotlivci. Veľa nám naznačí prvá skúška ohňom proti Bardejovu. Partizán tiež prešiel zmenami, tak som zvedavý, ako jarnú premiéru zvládneme. Chceme byť však v tomto derby úspešní,“ dodal tréner Trebišova K. Kisel.

Prečítané: 168x