Trápenie strelcov z bieleho bodu

14.03.2019, Šéfredaktor
FC Košice bol blízko k prekvapeniu v Slovnaft Cupe, Trnave podľahol až v jedenástkovom rozstrele

 

Blízko-blízučko boli futbalisti FC Košice k postupu do semifinále Slovnaft Cupu. Treťoligový klub medzi záverečným kvartetom by bol veľkým prekvapením, no k nemu nakoniec nedošlo. Košičania držali s fotunaligistom krok celý zápas, no nakoniec zlyhali v jedenástkovom rozstrele.

image

 

Trnava mala väčšie šance a mala i opticky viac z hry, no rozdiel dvoch súťaží nebolo badať. Za bezgólovú remízu môžu domáci vďačiť brankárovi Gejzovi Pulenovi i hosťujúcemu kapitánovi Erikovi Grendelovi, ktorý v 52. minúte zahodil penaltu, keď prekopol bránu. A rozhodne to nebol jediný takýto úlet. Vo všeobecnosti totiž mali exekútori veľký problém z realizáciou tejto štandardky. Okrem Grendela totiž v rozstrele ešte ďalší traja protagonisti prestrelili bránu a ďalší dvaja si vylámali zuby na trnavskom brankárovi. Spolu sa teda až šiesti strelci mýlili z bieleho bodu a to sa tiež tak často nevidí. „Je to nezvyčajné,“ usmial sa Erik Grendel, ktorý v zápase jedenástku nepremenil, no v rozstrele ukázal oceľové nervy a už nezaváhal. „Keby som aj na druhý pokus zlyhal, asi by som išiel domov peši. Chcel som odčiniť penaltu. Našťastie som nezaváhal a pokračovalo sa ďalej. Naozaj sa málokedy stáva, aby hráči tak zakopávali lopty. Musím sa priznať, že okolo bieleho bodu bola pod stojnou nohou priehlbina a tá asi spôsobila toľko zlyhaní,“ dodal trnavský kapitán.

Po dlhom čase bol v Čermeli futbalový sviatok a tomu zodpovedala i návšteva, keď prišlo 4230 divákov. „Škoda, že sme fanúšikov nepotešili víťazstvom. Určite si za tú veľkú priazeň zaslúžili oslavovať postup. Chcem ich pochváliť za super atmosféru. Verím, že čoskoro ju budeme v Košiciach zažívať častejšie,“ pochválil divákov Kamil Karaš. Košický stredopoliar bol tiež jedným z tých, ktorý poslal z jedenástkového bodu pozdrav do nebies. „Ťažko k tomu niečo povedať. Jedenástkový bod bol na menšom kopčeku, stačilo len jemne podkopnúť loptu a tá letela veľmi vysoko,“ vysvetľoval.

image

 

Hrdinom zápasu bol nakoniec brankár Dobrivoj Rusov. Aj vďaka nemu Trnava vyhrala rozstrel 4:3. Zneškodnil pokusy Višnevského a Kisa. „Jedenástky som mal vždy rád. Ak mám pravdu povedať, aj som sa na ne tešil. Jeden moment som sa bál, že sme urazili šťastenu, lebo v zápase sme nepremenili jedenástku a potom v rozstrele sme dvakrát minuli bránu, no nakoniec sme sa tešili. Teraz máme obrovskú túžbu zahrať si finále, aby sme urobili radosť našim fanúšikom,“ zaželal si Dobrivoj Rusov. Žreb určil, že Spartaku sa na ceste do finále postaví Senica. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Žilina a Michalovce.

Trnavčania potvrdili papierové prognózy, hoci sa dosť natrápili. Neraz si vylámali zuby na brankárovi Pulenovi. „Som rád, že som mohol mužstvu pomôcť a v zápase som nakoniec neinkasoval. Posledné dva týždne som vôbec netrénoval. Chodil som len na rehabilitácie kvôli zadnému stehennému svalu. Navyše v zime som mal absolvovať operáciu ramena, no tú sme odložili práve kvôli pohárovému zápasu s Trnavou a treťoligovému šlágru s druhým Vranovom koncom marca. Škoda, že sme v jedenástkovej lotérii neuspeli. Máme mladý kolektív. Niektorí chlapci väčší úspech ešte nezažili a vyradenie úradujúceho slovenského majstra by takým určite bol. Snívali svoj sen, no ten nevyšiel. Myslím si, že sme sa držali veľmi dobre a boli sme blízko k prekvapeniu,“ povedal Gejza Pulen, ktorý 19. mája oslávi okrúhlu štyridsiatku.

To sú tie paradoxy – išli sme na pohár do Hrabušíc, jedenástky sme nenacvičovali a rozstrel sme zvládli. Teraz sme pred zápasom trénovali penalty a nepomohlo nám to,“ povzdychol si tréner Košíc Miroslav Sovič.


FOTO JAZVA

Prečítané: 368x