Súperi si vymenili scenár

10.11.2017, Šéfredaktor
Ľuboticiam nevyšla ani na dva razy domáca rozlúčka

Ani druhý pokus rozlúčiť sa úspešným výsledkom  so svojimi divákmi štvrtoligovým futbalistom Ľubotíc nevyšiel a v jesennej derniére prehrali s Raslavicami. Nie je bez zaujímavosti, že hráčom  TJ Sokol od 9. kola, keď si na vlastnom  ihrisku hladko poradili so Zámutovom, domáce prostredie akosi prestalo vyhovovať. Až do konca prvej časti ročníka potom už  nedokázali zaknihovať trojbodový zisk na vlastnej pôde.

image

„Nepovedal by som, že domáce prostredie sa stalo akési začarované. Pravda je taká, že sme mali náročných súperov – Záhradné či Humenné – no aj tak sme v niektorých ostatných dueloch doma mohli i vyhrať. Trebárs s  Ptičím to bol vyslovene smoliarsky duel, mali sme kopec šancí, ale nezužitkovali sme ich a tak sa zrodila len remíza. Skutočnosť je však taká, že sme už netrpezlivo čakali na záver jesene,“ rozhovoril sa tréner Ľubotičanov Tomáš Suslo.

Na margo predposledného vystúpenia riekol: „Humenčania potvrdili, že majú lepší káder ako my, boli aj efektívnejší, ukázali futbalovú vyspelosť. Jednoducho sme na nich nemali.“ Fanúšik si všimol, že hostitelia ako proti Humennému, tak aj proti Raslaviciam dostali prvý gól na konci prvého polčasu a potom druhý približne v polovici druhého polčasu.  Čo bolo príčinou podobného scenára? „Zrejme už na konci prvého polčasu poľavila koncentrácia zverencov. Raslavičania skórovali z ojedinelej príležitosti, dokonca po štandardke. Inak hrali zo zabezpečenej obrany, stiahli sa na vlastnú polovicu, prehusťovali priestor a vyčkávali na naše chyby. Akonáhle vycítili príležitosť, tak vyrážali do brejkov. Jeden im vyšiel a inkasovali sme. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, súper sa spoliehal na to, že sa dostane do možnosti po našom zaváhaní. Tak sa aj stalo a prehrávali sme 0:2. My sme sa s týmto stavom niečo snažili urobiť, znížili sme, ale ďalej sme sa už nedostali. Nejaké šance sa naskytli, ale veľmi sme sa nedokázali presadiť. Paradoxne proti Humennému sme mali dve tutovky a pri troške šťastia sme mohli pomýšľať – dovolím si tvrdiť – aj na remízu. Lenže tiež nás zradilo zakončenie.“

Vrátili sme sa aj k predošlému vzájomnému zápasu v Raslaviciach, kde Ľubotice v prvom kole vyhrali po „divokom“ priebehu, keď všetkých päť gólov padlo po zmene strán. Pritom hostitelia viedli  v 60. minúte už 2:0, ale napokon sa tešili hostia, ktorí dokázali skórovať tri razy a dokonca zvládli zápas aj v početnom oslabení. Je však možné, že porazený sa z toho priebehu poučil a na odvetu nachystal inú taktiku.

„Tam bol celkom iný zápas. Súper hral otvorene, skôr my sme sa spoliehali viac na defenzívu. Teraz sa karta obrátila, ale body z ihriska súpera sme doma neumocnili. Podobnosť bola iba v tom, že v oboch dueloch sme sa presadili po sedemdesiatej minúte. Vonku sme však dokázali k prvému zásahu pridať ešte dva, kým doma to bola naša gólová bodka. Pravdaže, obraz hry bol v prvom kole celkom iný, lebo za stavu 2:2 rival búšil z plných síl, otvoril priestor, počínal si vabank a  my sme úporne bránili. Vyšiel nám však jeden protiútok a presadili sme sa víťazným zásahom. Vonku sme využili možnosti my, doma zase nás Raslavice vytrestali za  ofenzívnu aktivitu. Takže všetko bolo naopak,“ dodal tréner Ľubotíc Tomáš Suslo.    

Prečítané: 168x