Spomienka najlepšou motiváciou

11.05.2018, Šéfredaktor
Nahustený sled zápasov Lipany nezmohol

Dalo sa predpokladať, že treťoligisti Lipian zaútočia na jar na postupovú priečku zo závetria, v ktorom sa ocitli po jeseni. Predpoklady sa naozaj napĺňajú a nebyť tesnej porážky vo Vranove, ŠK Odeva by mal v tomto roku čistý štít. Aj tak je však bilancia tohto tímu pozoruhodná, lebo z ôsmich vystúpení iba raz prehral a raz remizoval. Teraz ťahá sériu šiestich duelov po sebe bez porážky.

image

Momentálne druhý tím pelotónu zvládol úspešne aj minulé nabité dva týždne a od toho momentu sme odvíjali debatu s trénerom Emilom Jackom. Lebo viacerí kouči šomrú na vložené kolá počas pracovných dní, čo je spojené s komplikáciami vzhľadom na pracovné povinnosti hráčov a okrem toho narastá aj únava aktérov, lebo predsa len zázemie na regeneráciu je iné ako v profi futbale. „Dosť som sa toho obával, lebo máme aj zranených hráčov, ale využívali sme možnosti, ktoré máme na regeneráciu, takže zverenci boli patrične nachystaní na každý duel.“ Naposledy Lipany hladko zdolali Sninu. Na tohto rivala nemali borci dobré spomienky, lebo v jeseni im dal doma trojku. Takže pri vyslovení mena tohto konkurenta na toto vystúpenie futbalistov nebolo treba ani nejako špeciálne motivovať, vedeli, čo sa „patrí“. Už v týždni sa chlapci burcovali a toto vystúpenie. Vedeli sme, že hostia sú silní, majú kvalitný káder a najlepšieho strelca súťaže. Prvý polčas bol z našej strany opatrný, ale potom dvoma rýchlymi gólmi sme súpera knokautovali, ten druhý polčas už len odchodil. Bolo len otázkou skóre, ako vysoko vyhráme.“ Nuž, Lipany dosiahli najvyššie víťazstvo, oproti viacerým predošlým duelom sa polepšili v koncovke, ale kouč stále nie jej spokojný s realizáciou možností. Neraz sme vyhrali len rozdielom gólu, ale dôležité bolo, že sme neinkasovali. Celkove je dobrou defenzívy celého tímu skutočnosť, že sme dosiaľ inkasovali len štrnásťkrát, najmenej zo všetkých účastníkov.“ Zaujímavé je, že v predošlom domácom vystúpení ŠK Odeva hostil tabuľkovo slabšieho rivala z Bardejovskej Novej Vsi a podľa výsledku sa zdalo, že ten ho viac vytrápil než Sninčania. Je to tak, sám som bol prekvapený z hry hostí. Mladí chlapci mali výborný pohyb, ukázali radosť z futbalu a robili nám veľké problémy. Navyše ich podržal brankár. Súperovi, ktorý príde brániť, treba dať čím skôr gól, aby hru otvoril,ale nakoniec sme boli radi, že sme aspoň raz skórovali. Lenže to stále hovorím, že pokiaľ dáme o jeden gól viac ako súper, vyhráme.“ Inak, tento duel rozhodol netradičný strelec Gomoľa. Miki sa prejavil po niekoľkých mesiacoch, pokiaľ ma pamäť neklame, tak predtým poslal loptu do siete v Snine.“ Podstatné je, že keď to nejde hráčom, čo sú na góly „určení“ , musia zabrať aj hráči z ďalších sledov, aby pomohli tímu. Je jedno, kto sa presadí, naposledy napríklad bol ťahúňom Blaško, ktorý dal nádherný gól z priameho kopu a potom skóroval po perfektnej akcii Kraľoviča.“

Položili sme E. Jackovi otázku, ktorý zápas na jar bol náročný.Do šancí sa nedostávame tak často ako v jeseni, takže všetky vystúpenia nás preverili a nadreli sme sa. Aj so Svidníkom, kde sa činili chlapci z Bardejova. Pre diváka to bol dobrý zápas, pre nás , pravda, trošku nervózny, aby už bol čím skôr koniec súperenia.“ Určite boj o špicu bude otvorený až do konca ročníka. Sme radi, že sme stiahli bodový hendikep po jeseni. Treba ísť od zápasu k zápasu, pre nás bude dôležitý už najbližší v Sabinove – typické derby a takéto duely sú nevyspytateľné,“ dodal kormidelník Lipian, ktorý na margo slabšej efektivity riekol aj to, že v jeseni – pred odchodom do Prešova - sa A. Leško neraz presadzoval dôležitými zásahmi. Inak, na jar sa káder posilnil o dvoch bývalých hráčov Tatrana – Bujňáka (ten už pred časom koketoval s dresom Lipian) a Hrušku.


 

Prečítané: 224x