12.02.2019, Šéfredaktor

Škrlík: Káder je mladý, ale chce sa učiť

12.02.2019, Šéfredaktor
Humenská tréningová zimná príprava prebieha v sninských podmienkach.
image

 

Jozef Škrlík, humenský rodák, ako tréner začínal v Trebišove, neskôr viedol Michalovce, Humenné, Vranov nad Topľou či Lučenec, v Prešove pôsobil ako asistent. Do zahraničia odišiel prvýkrát v roku 2012, keď zasadol na lavičku FK Akzhayik Uraľsk v Kazachstane. Na chvíľu sa vrátil na Slovensko, konkrétne do Liptovského Mikuláša, no od roku 2014 sa doma neukázal. Za štyri roky postupne vystriedal štyri angažmány - FC Ordabasy (Kazachstan), reprezentáciu Kazachstanu do 21 rokov, FK Jelgava (Lotyšsko) a FK Shakhter Karaganda (Kazachstan). 

image

 

Niekoľko mesiacov je doma, od pondelka 4. februára vedie FK Humenné, po niekoľkých dňoch sme prehodili pár slov... 

„Funkcionári klubu ma oslovili v nedeľu, ozrejmili mi svoju nečakanú situáciu. Ja som ich taktiež oboznámil so svojimi možnosťami, respektíve ambíciou zahraničného angažmánu. Isté alternatívy sa naskytli, bola medzi nimi aj reprezentačná, napokon som však na ponuky nereflektoval. Som teda doma a dohodli sme sa, že kým tomu tak bude, humenskému futbalu pomôžem,“ povedal na úvod Jozef Škrlík. 

Je poverený vedením mužstva do konca jarnej časti 2018/2019, ak by sa však naskytlo zaujímavé zahraničné angažmán, FK Humenné ho bez problémov uvoľní. Ako „percentuálne“ vidí nový tréner svoje pôsobenie pri mužstve? 

„Myslím si, že do konca jarnej časti ostanem, niečo môže vyjsť – ale aj nemusí. Skôr však svoj odchod odhadujem na leto,“ poznamenal 56-ročný tréner, ktorému sa črtalo „repre“ angažmán v Litve.


image

 

Humenčania absolvujú gro zimnej prípravy v sninských podmienkach. Vedenie klubu zabezpečilo podvečerné tréningy v tamojšom prostredí „veľkého“ ihriska s umelou trávou... – „Hlavne v zimnom období sa v Humennom trénovať prakticky nedá. Verím, že skorým dobudovaním ihriska s umelým trávnatým povrchom sa stav znormalizuje. Keď chceme mať kvalitný tréningový proces, iná možnosť nie je, využívame ihrisko v Snine, kam dochádzame. Je to náročné, ale snáď aj takto sa kolektív utuží. Teší ma, že túto moju požiadavku funkcionári splnili.“ 

Aký máte dojem z vašich zverencov? 

„Priznám sa, skôr som počas svojich zahraničných etáp sledoval najvyššiu ligu, blízke Michalovce, ale z prvých tréningov mi je jasné, že káder je mladý a chlapci sa chcú učiť. V kabíne došlo k zmenám, odišli dobrí srbskí futbalisti, ale je to tretia liga, môj pohľad na futbal je trochu iný, aj ja sa musím prispôsobiť. Pre naplnenie cieľa spravíme všetko,“ dodal Jozef Škrlík. 

FK Humenné aktuálne okupuje piatu priečku v 3. lige Východ. Na jeseň nazbieralo 29 bodov v 16 zápasoch, na tretiu Sninu stráca iba tri body. Jarnú časť odštartuje 23. marca práve domácim derby proti MFK Snina.

Prečítané: 833x