Sériu uťali pod Brekovským hradom

12.04.2018, Šéfredaktor
Prvá prehra Nižného Hrušova v súťaži.

Hneď piatoligová ouvertúra (skupina Severovýchod) priniesla zmazanie nuly lídra. Nižný Hrušov prešiel jesennými štrnástimi kolami bez zakolísania, vždy vyhral, ale v úvode odvety pocítil trpkosť prehry. Sériu mu uťali pod Brekovským hradom...

image

 Mladí dostali šancu a chopili sa jej!“  zhodnotil stručne Martin Rada výsledok stretnutia 3:1. Svoje slová následne aj viac rozvinul... Chýbali nám v základnej zostave Lazur i Jenčko, Novák sa síce v piatok na tréningu objavil, ale koleno mu vstúpiť do zápasu nedovolilo. A tak prišla možnosť pre mladých.“

Ešte stále „kochanovskí“ Brekovčania (od novej sezóny už bude mať klub iba brekovský názov) vstúpili do odvety bleskovo. Hneď v 4. minúte sa pohral s obranou súpera Šamo, „usadil“ koho chcel a otvoril skóre stretnutia, o ďalšie štyri minúty vyslal pas za hrušovskú obranu Kišš, lopty sa zmocnil Reby a lobom domáce vedenie zvýšil.

Nielen mladý Reby dával o sebe vedieť. Ešte do prestávky sa do sľubných pozícií dostali Šatník i Vrblovský. Stav sa nezmenil, ale do šatne sme odchádzali spokojní. Koncentrovane sme totiž hrali aj v defenzíve. Líder mal v prvom polčase iba jedinú šancu, ale brankár Piroščák včas vybehol a nebezpečenstvo uhasil,“ poznamenal kapitán mužstva.

Po zmene strán mali hostia podporu vetra v chrbte, začali častejšie lopty nakopávať, pomaly preberali iniciatívu a došlo aj na korekciu stavu. Vtedy líder preskupil rady, začal viac riskovať.

"Pootvorenú defenzívu súpera využil rýchlonohý Reby, vyzvŕtal súpera a do protipohybu brankára potvrdil naše víťazstvo. Právom môžem povedať, že najlepšími hráčmi zápasu boli mladíci – Šimon Reby a Dominik Šatník,“ vystrúhal Martin Rada poklonu pre 18 a 21-ročného futbalistu Brekova.


 

Resumé, 16. kolo:

Kochanovce/Brekov - Nižný Hrušov 3:1 (2:0)

Góly: 8. a 76. Š. Reby, 4. P. Šamo – 72. M. Baran

Prečítané: 189x