Rozprávkový úvod sa zmenil na trúchlohru

16.04.2018, Šéfredaktor
Tatran síce viedol proti Nitre 20, ale ani to mu nestačilo na bodový zisk

Štrnásť zápasov po sebe nevedeli prvoligoví futbalisti Tatrana Prešov streliť viac než jeden gól v dueli. Predtým – pred polrokom - dokázali zaznamenať dva zásahy v Bratislave v polovici októbra proti Slovanu, no i tak podľahli belasým 2:3 a rovnako pochodili naposledy aj na ihrisku Zlatých Moraviec, kde ich hostila Nitra. Pritom viackrát sa v nedávnej minulosti hovorilo o tom, že pokiaľ Šarišania dva razy pošlú loptu v jednom súboji do brány súpera, mohli by to byť body či bod. Paradoxne to tak nebolo.

image

Ďalšou nevšednou skutočnosťou bolo, že východniari viedli 2:0, čo sa im podarilo naposledy vlani v jeseni, keď vyhrávali proti Senici rovnakým rozdielom a predsa len remizovali. Takže sa zdá, že tento priebežný stav akoby bol pre Tatran kliatbou. Malo útechou pre Prešovčanov je, že nebodovala ani konkurenčná Senica a rovnako ani Zlaté Moravce-Vráble. Situácia na chvoste pelotónu je tak stále dramatická a vzhľadom na zostávajúci počet kôl ešte ani zďaleka o ničom nie je rozhodnuté. Možno už nastávajúce kolo vnesie viac svetla do vyhliadok ašpirantov na poslednú a predposlednú priečku a východniari nastúpia proti Nitre určite odhodlaní dosiahnuť to, čo im naposledy súper nedovolil.

Pre hostí sa začal zápas ako z rozprávky a nič lepšie si nemohli želať v tomto meraní síl nadstavbovej skupiny o udržanie sa. Po horúcich náznakoch hostiteľov prišiel prvý úder v podaní Micherdu, ktorý zúročil zmätky v obrannej činnosti súpera. Domáci akosi neboli v defenzíve vo svojej koži, čo na konci prvej polhodiny využil A. Leško a skóroval druhý raz. Na smolu Prešova bolo, že si tento náskok neudržal aspoň do prestávky, lebo tesne pred odchodom do šatne Nitrania znížili. To ich nakoplo po zmene strán a na svätyňu hostí sa valil jeden útok za druhým. Brankár Lukáč bol v permanencii a neraz svoj tím podržal. Lenže predsa postupne Nitra najprv vyrovnala a navyše dala aj rozhodujúci tretí gól. Mohla pridať dokonca aj čosi navyše, ale prešovský gólman bol mužom na svojom mieste.

A čo registrovali tréneri na tlačovke po zápase? Ivan Galád, Nitra: "Niekedy zrejme príde aj trošku vhod, pokiaľ mužstvo prehráva dvojgólovým rozdielom, lebo vtedy sa ukáže charakter, morálna sila tímu a tréner zistí, akými hráčmi vlastne disponuje. Ani za nepriaznivého stavu sme neprestali dúfať, že to otočíme a vyhráme, pričom nás plný zisk považujem za spravodlivým odrazom diania na ihrisku.“

Anton Mišovec, Prešov: "Nehovorí sa mi dobre po takomto priebehu stretnutia. Prišli sme o náskok, ktorý vyzeral sľubný a prehrali sme. Doplatili sme hlavne na to, že súper pred pauzou znížil a to ho prebudilo, motivovalo. Potom sme čelili značnému tlaku rivala a navyše domácim vyšli striedania a okrem toho sa vo veľkom štýle ukázal Kóňa. Výhra domácich je teda zaslúžená.“

Prečítané: 99x