Po rozbitej jeseni sa teší na ucelenú jar

07.01.2018, Šéfredaktor
J. Hovančík sa vracia do Košíc a posilní Lokomotívu

Ako sa dalo predpokladať, káder Tatrana Prešov nezostane v tomto roku v rovnakej podobe, v akej fungoval v minulých mesiacoch. Prvým známym hráčom, ktorý si vyzliekol zelenobiely dres, je Juraj Hovančík. Po roku opúšťa prvoligový Šariš a mieri do druholigovej Lokomotívy Košice.

image
Autor: zuk
Zdroj: and

Železničiari koketovali s príchodom tohto defenzívneho futbalistu aj predtým, naposledy vlani v lete. Čo nevyšlo vtedy, to sa podarilo teraz. „Moje angažovanie považujem za novú výzvu, novú motiváciu a verím, že je to pre mňa dobrý začiatok tohto roka. Beriem túto skutočnosť pozitívne, lebo v Prešove som nemal dobrú sezónu, ktorá by zodpovedala mojim predstavám a teším sa, že lepšie to bude v Lokomotíve,“ uviedol 27-ročný borec a pripomenul: „Vedel som, že v Tatrane už nie som priorita pre trénera Kovalca. Vlani v lete som riešil zmluvu, trvalo to dlhší čas, naťahovalo sa to, nemal som čistú hlavu a nesústredil som sa poriadne na futbal. Keby som vtedy vedel, čo bude nasledovať, možno sa rozhodnem inak... Lenže to sa už nedá vrátiť späť, no teraz to už neriešim a sústreďujem sa na nové pôsobisko.“ Košičania sa teda dočkali a určite im ich pozíciu uľahčilo to, že J. Hovančík nebol dostatočne vyťažovaný na prvoligovej scéne, kde absolvoval dovedna len tucet štartov, pričom v jesennej časti aktuálneho ročníka by sa dali porátať jeho súťažné zápisy na prstoch jednej ruky. Preto sa objavoval v tíme rezervy, s čím nebol stotožnený, lebo do Prešova prichádzal ako hráč pre prvý celok, nie pre béčko. Spomínate si, kedy ste naposledy hájili prvoligové farby? „Bolo to v zápase s Nitrou koncom októbra,“ vytiahol bez rozmýšľania štatistický fakt.

V niektorých dueloch sa neobjavil ani v širšej nominácii, čo bolo iste dosť frustrujúce. „Naťahoval som sa o zmluve, bol som aj dosť znechutený, čakalo sa, kedy VSS skončí, aby som prišiel zadarmo a Tatran nemusel za mňa zbytočne platiť. Napokon som sa rozhodol predostrieť moju predstavu, že zostanem iba do zimy a potom si budem hľadať niečo iné. Celá jeseň bola však pre mňa rozbitá. Nebolo to teda o tom, či mi viac dôveroval tréner Jantek alebo tréner Kovalec. Keby som mal v lete dotiahnuté zmluvné záležitosti, možno by som sa ukázal v každom zápase. Stále som však riešil iné veci a zložité pre mňa bolo nastaviť sa iba na futbal.“

Odchádzajúci hráč však bude spomínať na prešovskú partiu iba v dobrom. „Bolo to v pohode, super, s každým som mal výborný vzťah. Želám chlapcov, aby boli zomknutí, darilo sa im v tejto neľahkej situácii a zachránili Tatran v prvej lige,“ dodal hráč, ktorý mal jar o čosi vydarenejšiu než jeseň.

Lokomotíva nie je preňho neznámym prostredím. „Poznám chlapcov, najlepšie Kamila Karaša.“ Nuž, radšej účinkovať pravidelne v poprednom tíme II. ligy ako iba občas a častejšie vysedávať na lavičke medzi elitou – tak si to J. Hovančík predstavuje. „Verím, že chytím nový dych,“ pripomenula nová akvizícia Lokomotívy Košice a informovala, že rokovania boli raz dva hotové. „V novembri som bol s trénerom, neskôr som sa stretol so športovým riaditeľom a za možno desať minút došlo k zhode názorov.“

Prečítané: 149x