Po rokoch sa zase ozvalo neposlušné ľavé koleno

13.03.2018, Šéfredaktor
V. Andraščíka trošku posunutý štart jari aj potešil

Posunutý začiatok druhej najvyššej futbalovej súťaže nezlepšil aktérom náladu, ale rešpektujú dané klimatické podmienky i to, že v záujme zdravia je niekedy lepšie cúvnuť, ako sa bezhlavo hnať dopredu. I pre diváka by to nebolo príliš atraktívne, keby sa zápasy uskutočnili podľa pôvodného kalendára. Hráči boli síce už nachystaní na jarnú odvetu, ale museli okresať svoje zámery a predĺžiť si nechtiac aj tak dlhú zimnú prípravu. Hoci na druhej strane si uvedomujú, že program na jar bude nahustenejší a náročnejší po každej stránke. Našli sa však i takí, ktorým odložený vstup do tohtoročných súťažných bojov čiastočne i vyhovuje.

image

Do tejto kategórie patrí aj Vladimír Andraščík, ktorý sa pred pár dňami podrobil operácii kolena. Chcel by som sa touto cestou poďakovať doktorovi Jackovi, ktorý ma operoval, za jeho prístup. Robil mi meniskus, musel mi otvoriť koleno, lebo to bolo už hraničné. Magnetická rezonancia síce nič neukázala, ale cítil som dlhší čas, že voľačo nie je v poriadku. Bol som z toho nesvoj, cítil som bolesť a tak bol najvyšší čas, aby som sa podrobil tomuto zákroku. Miestami síce koleno poslúchalo, ale počas zimnej prípravy pri väčšej záťaži a na náročnejších terénoch sa príznaky znovu objavili. Situácia bola už neúnosná a už som to nechcel odďaľovať,“ rozhovoril sa skúsený bardejovský futbalista. Mimochodom, pred trinástimi rokmi mu ten istý lekár dával do poriadku krížny väz v tom istom ľavom - kolene.

Pár týždňov si bude musieť od futbalu povinne odpočinúť, ale pokiaľ všetko pôjde dobre, tak by sa postupne chcel ukázať v akcii. Nechcem predbiehať, všetko bude závisieť od môjho zdravotného stavu a toho, ako sa koleno zotaví. Práve to, že dve kolá boli odložené, mi trošku aj prišlo vhod, lebo toľko až – pokiaľ všetko pôjde dobre – zo súťažného programu nevymeškám .“ V zimnej príprave veľa toho kvôli spomínaným problémom neodohral, veľakrát trénoval skôr individuálne, aby si ešte viac neublížil. Koniec koncov hráča jeho kvalít a s toľkými skúsenosťami netreba testovať. Zaujímalo nás, kto bude namiesto neho kapitánom? Kubo Verčimák - on ma už aj predtým zastupoval.“

Maród naznačil, že iste príde na domáce vystúpenia podporiť partiu.Chcem byť aspoň morálnou oporou pre spoluhráčov.“ Na margo situácie v kádri Partizána, ktorý sa cez zimu poriadne preoral, V. Andraščík dodal: Pribudli i legionári, v kolektíve je zaujímavá zmes hráčov, ukázali sa mladí a rysuje sa to celkom dobre, hoci príprava je iná než liga. Nedovolím si tvrdiť, či budeme silnejší než v jeseni, v každom prípade chlapci majú predpoklady i potenciál a je na nich, aby sa čím skôr poriadne zohrali. Výhodu vidím v tom, že prišli adepti, ktorí majú za sebou primeranú hernú prax a neučia sa hrať teraz futbal. Pokiaľ ide o ambície, radi by sme sa dostali v tabuľke vyššie a musíme si posvietiť viac na domáce duely, lebo vlani nám to v našom prostredí nie vždy vychádzalo. Lenže aj súperi sú vyburcovaní a súťaž bude ešte viac vyrovnaná,“ dodal V. Andraščík.

Prečítané: 330x