Nepozerať príliš dopredu, iba na najbližší duel

14.04.2018, Šéfredaktor
Zelenobieli vedia, že len streleckými pokusmi rozvlnia sieť

Jedna výhra nič neznamená, hoci prišla po dlhom čase. Túto zásadu si natlačili do hlavy aj prvoligoví futbalisti Tatrana Prešov po tom, čo naposledy zdolali najtesnejším rozdielom Zlaté Moravce-Vráble. Hoci ich radosť bola dvojnásobná vzhľadom na to, že Michalovčania naplno bodovali v Senici a tak sa ich náskok pred posledným celkom pelotónu zvýšil, predsa odskok rozdielom štyroch bodov vzhľadom na počet kôl, ktoré zostávajú do konca ročníka, ešte nič podstatné nerieši.

image

Najbližšie sa zelenobieli predstavia na pôde Nitry. A v ďalšom vystúpení privítajú pre zmenu toho súpera oni. Celok spod Zobora vedie slabší pelotón v nadstavbe, hoci jeho výsledky tiež nie sú presvedčivé. Stačí spomenúť hladkú porážku na ihrisku Michaloviec. Šarišania nemajú v tomto ročníku dobrú bilanciu s FC. Doma mu podľahli rozdielom triedy (0:4), vonku 0:2. Avšak nič nie je konštantné a Nitrania zase nepredstavujú takú stenu, ktorá by sa nedala preskočiť.

Hlavná vec, že hráči Tatrana nabrali psychickú silu po ostatnom úspechu. Ten už bol žiaduci a prišiel v hodine dvanástej. Však po odchode z ihriska východniari prekypovali šťastím a rachot kameňa, ktorý im spadol zo srdca, sa ozýva v útrobách popradského štadióna vari aj dodnes. „Hrali sme s nepríjemným súperom a vedeli sme, že sa bude chcieť odtrhnúť výsledkovo vzhľadom na predošlú negatívnu sériu. My sme mu nechceli dovoliť, aby sa uchytil práve proti nám. Naopak, chceli sme v dobrej sérii bez prehry pokračovať a konečne aj naplno bodovať. A či bude nejaká špeciálna oslava? To neviem, v prvom rade nám prichodí koncentrovať sa na ďalší zápas,“ poznamenal tesne po víťaznom meraní síl so Zlatými Moravcami-Vrábľami Miroslav Petko. Naznačil, že podstatné v ďalšom priebehu súťaže bude, aby Tatran bol koncentrovaný a maximálne nabudený. Dostali sme sa do istej psychickej výhody, lebo vieme, že máme štvorbodový náskok. Veríme, že to tak zostane až do konca sezóny.“

Momentálne už v boji o udržanie si príslušnosti je to viac o hlavách než hernom kumšte. Zainteresovaní sú pod nesmiernym tlakom a s pribúdajúcimi zápasmi bude narastať. Navyše Prešovčanov prenasleduje smola, ktorá sa ťahá od začiatku zápolení a prejavuje sa v neustálych výpadkoch zranených či chorých jednotlivcov. Aj naposledy viacerí borci zo základnej zostavy neboli poruke. Otriaslo to sebavedomím tímu? Ani nie, veď každý je nahraditeľný a máme kvalitný káder. Tí, čo dostali šancu, podali dobrý výkon a nemuseli sme sa strachovať o to, či sa nevyskytnú v defenzíve nejaké diery.“ Ukazuje sa, že tréner Mišovec vlieva zverencom dosť presvedčenia a sebavedomia, lebo aj za nerozhodného stavu boli domáci neustále presvedčení, že rozhodujúci gól strelia. Po vylúčení sme predpokladali, že hostia sa stiahnu a spustia roletu, ale i tak sme nestrácali vieru vo výhru. Celkove sme sa držali aj pokynov trénera, aby sme častejšie strieľali na bránu súpera a naznačoval, že chce nejakých deväť streleckých pokusov smerujúcich na svätyňu hostí. Hoci to nevychádzalo, skúšali sme to a nakoniec jedna lopta v sieti skončila.“ Zaujímalo nás, či si Tatran trúfne prípadne zaútočiť aj na inú než barážovú priečku? Musíme mať na pamäti hlavne najbližší duel a potom ten ďalší a nemyslieť na to, čo bude ďalej,“ dodal krajný bek Miroslav Petko.

Prečítané: 79x