Najťažšia rola náhradníka

10.11.2017, Šéfredaktor
M. Trebuňák so siedmimi gólmi, hoci skóroval iba v dvoch dueloch

Keď v polovici súťažnej jesene rezerva Tatrana Prešov zdolala Veľké Revištia 9:0, zdalo sa, že tento zápis zelenobieli už v tomto roku neprekonajú. A predsa sa im to podarilo, keď v predohrávanom jarnom kole pokorili Svit 10:0. Zaujímavé je, že Šarišania práve v týchto dvoch zápasoch zaznamenali takmer polovicu zo všetkých strelených gólov v prvej časti najvyššej regionálnej súťaže.

image

Určite úspech nad posledným tímom pelotónu aj výrazná výhra potešili Prešovčanov, hoci súper bojoval a nevzdával sa ani za nepriaznivého stavu. „Nikto zo súperov si neľahne a nepovie, nasúkajte nám toľko gólov, koľko sa do našej brány zmestí. Každý rival hryzie a bojuje, pokiaľ mu sily stačia. Hostia chceli hrať futbal, nestiahli sa pred vlastnú šestnástku, hoci po štvrtom zásahu už zbadali, že nás nezastavia. Predsa len mali mladý tím, ktorý nedokázal ukočírovať takýto priebeh. Počínal si príliš otvorene a zabúdal na zadné vrátka, okrem toho ku koncu mu dochádzali sily. Predsa len máme viac natrénované. Proti Zemplínčanom aj Podatatrancom sme dali rýchle góly a futbal nám začal ešte viac chutiť. Dovolili sme si potom viac ako inokedy, lebo sme boli v pohode, rozbehnutí. Mali sme radosť z futbalu, každý sa snažil niečo pekné vymyslieť , aby nám ľudia zatlieskali  Niektoré momenty aj zásahy boli naozaj parádne a bol to výsledok tímovej spolupráce. Bola to proste parádička,“ pochvaľoval si uplynulý záverečný duel Mojmír Trebuňák. Práve pre toho hráča mali vzájomné merania síl so Svitom špecifickú príchuť. V prvom jesennom kole na pôde FK prispel k výhre 7:1 štyrmi presnými strelami, naposledy sa presadil v koncovke trikrát. Mohol aj viackrát, ale trafil ešte brvno a raz mu tutovku zmaril gólman hostí. Dovedna dal v jeseni sedem gólov zásluhou týchto dvoch zápasov. Nadhodili sme mu, že by určite nebol proti, keby juniori hrali zakaždým práve len so Sviťanmi. „To máte asi pravdu, ale pravdu povediac škrelo ma, že som medzi prvým a záverečným jesenným kolom nenašiel už správnu mušku. Nepremenil som mnohé šance a bol som už aj nesvoj z toho, že neviem poslať loptu do siete hlavne pred našimi divákmi. Preto som rád, že mi to vyšlo aspoň vo finiši,“ prezradil trojgólový borec, ktorý najprv skóroval po výbornom pase a po zmene strán zase zužitkoval kombinačné gala akcie pokusmi doslova do prázdnej brány.

Predtým neraz rezerva Tatrana doplatila na neschopnosť vo finálnej fáze  a nevyťažila nič zo svojej technickej vycibrenosti. „Spravidla sme hrali naozaj dobre, ale urobili sme chybičky, ktoré nás pripravili o body. Celkove sme predvádzali kvalitnú hru, no boli sme málo nebezpeční a to sa nám vypomstilo,“ podotkol futbalista patriaci do prvoligového tímu, ktorý však v uplynulom období zväčša nastupoval za béčko a v prvoligovej súťaži sa v základnej zostave neobjavil ani raz, nachystaný bol iba ako náhradník. „Nie som spokojný s mojou bilanciou, moje ambície siahajú do prvého tímu. Aspoň mám motiváciu na sebe pracovať, viem, že mám na viac. Béčko je cesta vedúca medzi elitu. “

Po príchode do Prešova na jar hral neraz v I. lige, ale neskôr v príprave nezažíval práve najlepšie obdobie, nedarilo sa mu. „Tréner Jantek mi naznačil, že mi dá priestor v rezerve, aby som ukázal, na čo  mám. Šancu som však v áčku nedostal a čakal som na ňu. Po zmene trénerov mi nový kouč dodal sebavedomie, je to iný typ kormidelníka a verím, že príležitosť sa mi ujde, len musím na sebe makať. Najťažšie úloha náhradníka je byť trpezlivý a keď príde šanca, treba ju aj za pár minút pevne chopiť za pačesy a ukázať svoj potenciál. Pravda, k tomu musí mať aj šťastie,“ pripomenul Mojmír Trebuňák.

Prečítané: 298x