Lokomotíva končí v II. lige!

05.12.2018, Šéfredaktor
Košický klub sa odhlásil z druhej najvyššej súťaže.

 

Futbalový  klub FC Lokomotíva Košice odhlasuje svoje A-mužstvo z celoštátnej II.  ligy. Prezident klubu Peter Daduľák sa tak rozhodol na základe  nedostatočných finančných prostriedkov na chod A-mužstva. Zástupcovia  klubu o tom informovali aj predstaviteľov Slovenského futbalového zväzu  (SFZ) ako riadiaceho orgánu II. ligy. Mládežnícke družstvá FC Lokomotíva  Košice i B-mužstvo FC Lokomotíva Košice pokračujú v športovej činnosti. Uviedol klub vo svojom vyhlásení.


image

 

„Klub  FC Lokomotíva Košice sme začali prevádzkovať pred trinástimi rokmi.  Podarilo sa nám z piatej ligy postúpiť až do celoštátnej druhej  najvyššej súťaže. Každý rok sa pasujeme s tvorbou rozpočtu. Tento rok je  problém v tom, že rozpočet na sezónu po prvýkrát nebol krytý. Aj preto  musím pristúpiť k nepopulárnym škrtom, pretože sa nám kopia záväzky.  Každý deň bojujem s likviditou spoločnosti, a keďže ja v takom  prostredí, kde by som mal kopiť dlhy, neviem pracovať, tak musím urobiť  nepopulárne škrty, ktoré do budúcna dajú klubu aspoň nejakú nádej, aby  úplne nezanikol. Momentálne potrebujeme odhlásiť A-mužstvo z druhej  ligy, s tým, že B-mužstvo i mládež zostanú zachované, aby chod klubu  pokračoval aspoň v okresanej forme,“ povedal prezident FC Lokomotíva Košice Peter Daduľák.

Klub nateraz nezaniká, končí len druholigové A-mužstvo. „Klub  funguje ako akciová spoločnosť, ktorá je stále živá a figuruje v nej  moja osoba. Nemáme však dostatok finančných prostriedkov na chod  A-mužstva, preto musíme odstúpiť zo súťaže. Stále tam zostáva otvorený  priestor na nejakú spoluprácu, ak by sa našiel nejaký strategický  investor, ktorého ja dlhodobo hľadám. Viedlo sa množstvo rokovaní, žiaľ,  nedopadli úspešne. Preto som dospel k tomuto rozhodnutiu. Informovali  sme o tom už aj vedenie druhej ligy,“ dodal Peter Daduľák.

Prečítané: 219x