Lojkov dvadsiaty odber

14.03.2019, Šéfredaktor
V sninskom tíme je viacero darcov krvi

 Tohto roku Slovenský červený kríž  vyhlásil už 24. ročník Valentínskej kvapky krvi.  Územný spolok Slovenského červeného kríža v Humennom v spolupráci s Mestským úradom v Humennom  zorganizovali mobilný odber krvi v priestoroch Mestského úradu. 

image

 

Medzi darcami bol aj 27-ročný sninský futbalista – brankár Miloš  Lojka.  Bol to jeho dvadsiaty odber.  “S darovaním krvi som začal pred šiestimi rokmi ako 21-ročný. Bolo to tiež na akcii Valentínska kvapka krvi, ktorú organizoval  Slovenský červený kríž v Snine.  Aj v našom klube MFK Snina máme niekoľkých darcov krvi. Spomeniem Ľubomíra Jankaja,  ktorý je držiteľom zlatej Jánskeho  plakety, Erik Hanc, ktorý je na hosťovaní v Stakčíne a ten daroval asi 25-krát a ďalší,  ktorí majú menej odberov, alebo ešte len začínajú.  Poznám futbalistov z Belej nad Cirochou, ktorí sa venujú tejto humánnej veci.  S darovaním krvi budem pokračovať aj naďalej, ak mi to zdravotný stav dovolí. Krvi nikdy nie dosť, hlavne v letnom dovolenkovom období, kedy je väčší počet dopravných nehôd. Som rád, keď svojou krvou môžem pomôcť  ľuďom, ktorí ju najviac potrebujú pri záchrane života,“ povedal Miloš Lojka.

My na  MILOŠA  prezradíme, že pracuje  vo firme  PETERPLAST, s.r. o.  Vo svojom voľnom čase rád chodí  do posilňovne, navštevuje plaváreň, prečíta si dobrú knihu, ale rád si aj pospí. 

Text a foto: PA

Prečítané: 346x