Jedenástka roka VsFZ slávi dvadsiate jubileum
12.01.2018, Jaroslav Glovičko

Jedenástka roka VsFZ slávi dvadsiate jubileum

Neoddeliteľnou súčasťou najvyššej regionálnej futbalovej súťaže patrí spoločensko-športová udalosť – Jedenástka roka VsFZ. Pri jej zrode v roku 1997 asi málokto veril, že bude nerušene pokračovať.

Jedenástka roka VsFZ slávi dvadsiate jubileum

Neoddeliteľnou súčasťou najvyššej regionálnej futbalovej súťaže patrí spoločensko-športová udalosť – Jedenástka roka VsFZ. Pri jej zrode v roku 1997 asi málokto veril, že bude nerušene pokračovať. Vlani oslávila okrúhle dvadsiate narodeniny, avšak laureátov spoznáme až dnes.

Niet pochýb o tom, že táto anketa prispela k popularite futbalu v našom regióne. V doterajších ročníkoch sa vystriedalo medzi najlepšími viacero mladých talentovaných hráčov, ale aj defilovali v nej aj ostrieľanejší matadori. Menoslov tých laureátov jubilejnej jedenástky sa dozvieme dnes od 17.00 h v priestoroch Hotela Gloria Palac v Košiciach. Organizátori z Východoslovenského futbalového zväzu sa snažia túto anketu oživiť a jej súčasťou v ostatných rokoch je aj ženská jedenástka. Tá si zapíše piatu stránku histórie a štvrtú vyhlásenie najlepšieho rozhodcu.

Pohľad do histórie ankety prezrádza, že najúspešnejšími hráči sú Marcel Korinek a Peter Štefánik, ktorí v nej boli zhodne päťkrát. So štyrmi účasťami nasleduje Marián Pčola zo Sniny, Radovan Bandžuch z V. Opátskeho, s tromi Ján Vitko (Svit), Vladimír Bodnár (Stropkov), Ľubomír Maďarík raz Spoje Košice a dvakrát v drese Čane. Peter Majný (St. Ľubovňa, Moldava, V. Opátske), Vladimír Bodnár, Jozef Tirer zo Stropkova, Ján Fröhlich (Plavnica). Tieto štatistiky sa môžu zmeniť pokiaľ v tohtoročnej jedenástke sa ocitnú aj hráči z tej minulej. O dobrú náladu sa počas vyhlásenia bude starať hudobná skupina Ščamba.

Popri mužskej jedenástke si pevné miesto chce vybudovať aj ženská. V tomto roku spoznáme už piatu, ktorá je tvorená z hráčok prvoligových a druholigových celkov z nášho regiónu. V predchádzajúcich troch ročníkoch ankety o najlepšieho rozhodcu sme spoznali iba dvoch arbitrov, keď prvé dva ovládol Jozef Kakaščík. Vlani si na pomyselný trón najlepšieho rozhodcu zasadol Štefan Molitoris z Merníka. Dnes teda spoznáme nového víťaza tejto ankety, ktorá sa teší veľkej popularite medzi rozhodcami tretej futbalovej ligy.

 

 

Prečítané: 599x