Jasenov pretrhol suchoty po 374 minútach

10.10.2017, Šéfredaktor
Po 10. kole vizitkou najslabší útok, ale aj tretia najpevnejšia obrana.

Derby dvoch hradných. Pod Jasenovským hradom privítali susedov od Brekovského hradu. Rozhodla 32. minúta, v ktorej sa tešil kapitán domáceho tímu, v 10. kole 5. ligy (skupina Vihorlatsko-Dukelská) určil tri body najtesnejší výsledok.

image

Na jasenovskej strane zväčša futbalová mlaď, na strane súpera futbalisti skúsení, aj mená, ktoré ešte v uplynulej sezóne boli práve na opačnej strane. Šamo, Soták hrali, chýbal Lazúr...

„Tak áno, vedeli sme, s kým budeme mať do činenia. Naši mladíci proti harcovníkom, ktorí hrali v uplynulej sezóne práve aj u nás. Na jednej strane poznáte prednosti, kvality, spôsob hry, techniku, na strane druhej sme si povedali o možnostiach, ako vyťažiť zo slabších stránok. Súpera sme mali prečítaného, ale keďže nás sužuje koncovka, očakával som ťažký zápas. Či jedným gólom alebo viacerými, cieľ bol jednoznačný – vyhrať,“ konkretizoval predzápasové zámery Róbert Chalupka.

 

Naplnili sa. Po dlhom pase pred brekovskú šestnástku došlo k hlavičkovému súboju, po ktorom sa lopta dostala na jasenovské kopačky – Harakaľ uvoľnil Petra Horváta, ktorý zoči-voči Piroščákovi zakončil chladnokrvne k pravej žrdi. Jasenov skóroval po dlhých 374 minútach...

„Kapitán Peťo Horvát v uplynulom kole na ihrisku lídra v Nižnom Hrušove hral na kraji zálohy, vypomáhal viac obrane, bol naším najlepším hráčom. Má však ofenzívne danosti, tie sa snažíme využiť v mužstve doma, aj preto hral v útoku. Úlohu splnil, že padol náš gól po takejto dlhej dobe, to svedčí o tom, čo som už povedal,“ mienil hrajúci tréner TJ Jasenov.

 

374 minút gólovo nasucho:

6. kolo: Jasenov – Hencovce 1:3 (72 minút)

7. kolo: Stakčín – Jasenov 1:0 (90 minút)

8. kolo: Jasenov – Sačurov 0:0 (90 minút)

9. kolo: Nižný Hrušov – Jasenov 1:0 (90 minút)

10. kolo: Jasenov – Kochanovce/Brekov 1:0 (32 minút)

 

Štatistika zo skóre 6:11 hovorí jasne – najslabší útok, tretia najpevnejšia obrana...

„Naše zápasy končia zväčša tesne. Gólov inkasujeme pomenej, ale čo nás výsledkovo neguje – neskórujeme. Futbal sa nehrá na šance, rohové kopy, ofsajdy či žlté karty. Najpodstatnejšie sú góly. Ak udržíme nulu vzadu, stačí aj jeden – tak ako teraz,“ dodal Róbert Chalupka.  

 

Resumé 10. kola:

Jasenov – Kochanovce/Brekov 1:0 (1:0)

Góly: 32. P. Horvát

 

Foto:

Jasenovský strelec i kapitán (vľavo) – Peter Horvát.

Prečítané: 191x