Humenskí „anjeli“ víťazmi 2. ligy Východ

13.02.2018, Šéfredaktor
Futsalisti spod Vihorlatu majú miestenku v baráži o postup do 1. ligy.

Matematika bola postavená jasne – ak si chceli „anjeli“ vybojovať miestenku v baráži, potrebovali vyhrať. Remíza už znamenala košický úspech.

image
Autor: mšk
Zdroj: mšk

 

Angels Humenné - Zlato Lux Košice 3:1 (0:1)

 

Góly: 27. Streňo, 29. Skvašík, 33. Opiela – 1. Kis.

ŽK: Streňo.

Divákov: 1 158.

R: Havrila, Hudák.

Angels: Dudič – Horvat, Križanovský, Skvašík, Komjaty, Porvaznik, Streňo, Karas, Zlacký, Kuruc, Mamaj, Opiela, Popik.

Zlato Lux: Pella – Seman, Vilčko, Rohal, Capík, Grega, Horňák, Kis, Urban, Škovran.

 

Keď hostia hneď v 26. sekunde zachytili humenskú rozohrávku a Kis upratal z 12 m strelu k žrdi – 0:1, zaplnené hľadisko športovej haly zmrzlo, po chvíli však atmosféra začala naberať na obrátkach, rovnako aj výkon Angels: 4. min. – Skvašík pálil z otočky, výborne reagoval brankár Pella, skrytú strelu Horvata gólman „zlatníkov“ vytlačil na roh; 5. min. – po rohu sa ocitol v tutovke Komjaty, kľučkou pomýlil brankára, ale z 3 m minul; 7. min. – prečíslenie 2 na 1, Skvašík – Komjaty strela do žrde; 8. min. – bombu Streňa vyškriabal spod brvna Pella; 11. min. – pätička Streňa na Komjatyho, ktorý preloboval Pellu, ale Vilčko stačil loptu odvrátiť; 13. min. – Mamaj priťukol Komjatymu, ktorý v plnom behu z 8 m pálil nad; 16. min. – v dobrej šanci Skvašíka vychytal brankár reflexívne rukou, dorážka Komjatyho zblokovaná; domáci v závere polčasu pritvrdili (fauly z 0:3 na 4:3); 19. min. – prudkú strelu Streňa vytlačil Pella; 20. min. – košický Seman sa kľučkou vyhol zákroku Dudiča, loptu smerujúcu do opustenej brány obetavo odvrátil z čiary Opiela; II. polčas začal Križanovský akciou v útoku i obrane, 23. min. – Streňo zabojoval, strelu Opielu zrazil Pella, v ďalšej akcii na krížny pas Streňa tesne nedočiahol Zlacký; jedovku Skvašíka zázračne chytil Pella; 26. min. – rýchla kontra hostí, Horňák trafil žrď; 27. min. – „dravec“ Streňo sa nenechal odstaviť od lopty, kľučka na brankára a ľavačkou z uhla – 1:1; 29. min. – Skvašík z 10 m našiel miesto pod telom brankára – 2:1; 30. min. – Komjaty tečoval zblízka pätičkou, Pella efektne na dvakrát; 34. min. – Skvašík nezištne našiel Opielu, ktorý zvýšil do prázdnej brány; od 36. min. skúšali „zlatníci“ power-play, Pella bol v poli, do dvoch šancí sa dostal Seman, ale raz mu zmaril radosť Dudič, raz kanonier hostí minul.

image
Autor: mšk
Zdroj: mšk

Angels Humenné vyhral základnú časť II. ligy Východ a čaká ich baráž o postup do I. ligy: Levice a Nové Mesto n/V. (z I. ligy), Žilina (II. liga Stred), Bánovce n/B. (II. liga Západ), víťaz II. ligy Bratislava a Humenné (II. liga Východ).

Prečítané: 197x