Hráčske zmeny v Bardejove

14.01.2018, Šéfredaktor
Druholigista začal so zimnou prípravou + FOTOGALÉRIA

Futbalisti Partizána Bardejov začali zimnú prípravu v stredu 10. 1. 2018. Prípravu vedie poľský tréner Ryszard Kužma. Ten prišiel do Bardejova na jeseň. V tabuľke sú Bardejovčania pred odvetou na  8. mieste s bilanciou  17 6 2 6 27:23  23.

image
Autor: cin
Zdroj: cin

Počas zimnej prestávky sa káder postupne mení. V súčasnosti najlepší  druholigový kanonier Michal Hamuľak odišiel so súhlasom klubu na skúšku do exotického Bandar Seri Begawan, hlavného mesta Bruneja. Klub Brunej DPMM FC pôsobí v najvyššej singapurskej súťaži  S-League.  Bardejov opústil odchovanec klubu Michal Grohoľ. Ten už je hráčom Lokomotívy Košice. Aj ďalší zo stredových hráčov Ľubomír Ivanko Macej si hľadá pôsobisko inde. Bude pravdepodobne pokračovať u susedov v Českej republike.  Poľský stredopoliar Szymon Gruca vážne rozmýšľa nad ukončením profesionálnej  kariéry. Legionár Valerii  Patarocha sa rozhodol pôsobiť doma  v Bielorusku. Zmluva sa skončila dlhoročnej opore zadných radov Vladimírovi Stašovi a ani on už na jar v bardejovskom drese nenastúpi.    

Odchod skúsených hráčov prinútil funkcionárov klubu k hľadaniu rovnocennej náhrady. Bardejovčania majú v hľadáčiku viacerých  skúsených futbalistov. Na skúšku prišiel 21-ročný stopér Dominik Lukáč. Lukáč s futbalom v Bardejove začínal a hrával tu za mládežníkov. Ešte ako žiak odišiel do Tatrana Prešov, kde prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Hrával aj za B-mužstvo.  Neskôr hosťoval v Haniske a jesennú časť strávil u nováčika druhej ligy v Trebišove. Dominik Lukáč sa prakticky vracia domov a v kabíne ho čakajú aj jeho spoluhráči z mládežníckych kategórií.

 

Do mužstva sa vracia zo Senice brazílsky ofenzívny stredopoliar Romulo Silva Santos. Na skúšku pricestoval aj skúsený 25-ročný stredopoliar Sergey Glebko (Bielorusko) a  24-ročný Ukrajinec Roman Botvynnyk  (FK Spišská Nová Ves).  

Prečítané: 283x