Dva hetriky po sebe ešte nedal

06.08.2018, Šéfredaktor
Pavol Cicman mal v úvodných dvoch zápasoch stopercentnú efektivitu

Pavol Cicman strelil v prvých dvoch kolách v drese Šarišských Michaľan proti Plavnici a rezerve prešovského Tatrana dvakrát hetrik a je tak suverénne na čele tabuľky strelcov TIPOS III. ligy Východ VsFZ 2018/19.

V minulom súťažnom ročníku bol úspešný 13-krát, z toho 7 gólov zaznamenal na jeseň v drese Svidníka a na jar bol 6-krát úspešný v novom pôsobisku v Šarišských Michaľanoch.

image

Pavol Cicman prišiel do Šarišských Michalian počas zimnej prestávky v minulom súťažnom ročníku. Tento 32-ročný rodák z Prešova je bývalým prvoligovým futbalistom, odchovancom prešovského Tatrana. Počas svojej futbalovej kariéry pôsobil aj v Starej Ľubovni, Svidníku, Humennom a Dolnom Kubíne.

Po odchode zo Slovenska v roku 2011 sa presadil aj v prvoligovom poľskom klube Piast Gliwice (odohral 43 stretnutí a strelil v nich 3 góly), dres ktorého obliekal do roku 2014. Následne bol v zostave druholigového poľského klubu Siarka Tarnobrzeg a bol aj na súpiske prvoligového českého Bohemiansu Praha.

Najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž okúsil v roku 2015 v Senici. Po roku sa vrátil do vtedy druholigového Tatrana Prešov, z ktorého v lete 2016 prestúpil do treťoligového Svidníka.

 

HETRIKY

Niekoľko hetrikov som už počas svojej kariéry zaznamenal, no nepamätám si, aby sa mi to podarilo v dvoch zápasoch po sebe. Pripisujem to aj mojej vysokej streleckej efektivite na začiatku jesennej časti, keď všetkých mojich šesť streleckých pousov v „majstrákoch“ s Plavnicou a béčkom Tatrana Prešov skončilo v sieti súperov. Samozrejme, vysoký podiel na tom mali výborné prihrávky mojich spoluhráčov a som rád, že som týmito presnými zásahmi prispel k zisku šiestich bodov pre náš tím."

PLAVNICA A TATRAN PREŠOV B

V premiére s Plavnicou sa naše víťazstvo rodilo ľahšie, lebo sme od začiatku diktovali tempo hry, vývoj aj stav zápasu. S mladíkmi Tatrana to bolo oveľa ťažšie, lebo napriek veku sú to futbalovo vyspelí chlapci s výbornou kondíciou, pod skúsenou trénerskou taktovkou. Minimálne prvých 30 minút boli lepším tímom. Nášmu mužstvu však slúži ku cti, že aj napriek inkasovanému gólu z penalty, streleckej smole a nie prílíš kvalitnej hre, sa nám podarilo do prestávky aspoň vyrovnať. Na začiatku druhej časti hry sme zápas definitívne otočili v náš prospech a tešili sa z druhého víťazstva."

KÁDER – JESEŇ 2018

"Káder mužstva Šarišských Michaľan sa počas letnej prestávky zase trochu obmenil. Prišli ďalší piati noví hráči, ktorí priniesli do mužstva ešte vyššiu kvalitu. Takto nabitú súpisku má máloktoré mužstvo vo východoslovenskej treťoligovej súťaži. Možno to však ešte nie je na trávniku také, ako by sme si to predstavovali, ale nové posily sa potrebujú ešte trošku zžiť s kolektívom."

TRÉNER

K tréningovému procesu aj zápasom pristupujeme poctivo a hoci hra nie je na začiatku ročníka taká pohľadná, verím že sa bude súhra postupne zlepšovať. Ani náš tréner Ondrej Desiatnik nebol s predvedenou hrou v úvodných dvoch kolách veľmi spokojný. Vyčítal nám v šatni určité herné situácie, v ktorých sme robili chyby. Musíme tak na sebe ešte viac pracovať, nedostatky vo futbalovom prejave odstraňovať a vyvarovať sa niektorých slabších momentov."

CIELE

Zaznamenali sme dve víťazstvá, potešili nimi pekné návštevy na našich zápasoch hojnou gólovou úrodou. Preto verím, že naše výkony budú už len lepšie a lepšie. Samozrejme, futbal je hra, každé meranie síl je iné, no ideme od zápasu k zápasu. Nejaký špeciálny cieľ celkového umiestnenia v tabuľke nemáme. V prvom rade sa zameriavame na kvalitný tréningový proces, ktorý chceme zúročiť v každom nasledujúcom stretnutí. V stredu 8. augusta nastúpime v 2. kole Slovenského pohára v Gerlachove a v nedeľu nás potom čaká tretí majstrovský štart v Bardejovskej Novej Vsi."

POKORA A REŠPEKT

S pokorou a rešpektom k súperom sa budeme snažiť o to, aby sme aj naďalej tešili divákov peknou hrou a gólmi. Veľmi rád sa odvďačím mojím spoluhráčom v tomto výbornom kolektíve, v ktorom som aj ja spokojný ďalšími presnými zásahmi. Prispeje to k celkovo priaznivej atmosfére v klube a aj k čo najlepšiemu postaveniu Šarišských Michaľan v treťoligovej tabuľke."

 

Prečítané: 323x