Druhé víťazstvo v jarnej časti súťaže

15.05.2019, Šéfredaktor
MFK Snina - MŠK Tesla Stropkov 3:1 (2:1), v stretnutí 16. kola II. ligy žiačok U15 východ

 

Góly: Chomová 3  -  Pšarová. Rozhodca Marek Guba. 63 divákov.

MFK SNINA:  K. Gnipová – N. Vasková, M. Melničáková, S. Jušková, D. Ľoncová, B. Pavlíková, A. Hrežíková, Z. Aľušiková, P. Hrivňáková, N. Makarová, S. Chomová, D. Drančáková, N. Harajdičová, B. Hrežíková, N. Lojanová. 

MŠK TESLA STROPKOV:  T. Horňáková - S. Birošová, S. Bodnárová, M. Bučková, E. Cinová, G. Soóšová, K. Pšarová, E. Lajčinová.

image

 

V 16. kole  II. ligy žiačok U15  skupiny Východ Sninčanky na svojom ihrisku privítali Stropkov, ktorý je v tabuľke na poslednom mieste. Domácim hráčkam sa v jarnej časti nedarí. Hneď od začiatku sa pustili do boja o body a už v 4. min. kapitánka Chomová strelila gól. Sninčanky sa snažili o ďalší gól, no ich šance ostali nevyužité. Stropkovčanky sa z jedného protiútoku postarli v 25. min. o vyrovnanie. Už o tri minúty však Chomová kontrovala na prestávku odchádzali domáce s jednogólovým náskokom. 

Do druhého polčasu domáce nastúpili s odhodlaním čím skôr poistiť vedenie.  Hra však bola trochu rozháraná, no bližšie ku gólu mali domáce, čo v 63. min. potvrdila Chomová, ktorá zavŕšila hetrik. Bol to jej už 23. gól v súťaži, čo ju zaraďuje na 4. mieste najlepších  strelkýň v tomto súťažnom ročníku. Domáce nakoniec uhájili svoje druhé víťazstvo na jar.  V 17.  kole Sninčanky privítajú doma Vranov. 

Text a foto: PA 

Prečítané: 71x