Bude nová metla dobre zametať?

13.10.2017, Šéfredaktor
Prešovčania po pauze s ukrajinským trénerom

Pauza vyplnená povinnosťami slovenskej futbalovej reprezentácie sa pomaly končí, pozornosť priaznivcov najvyššej súťaže sa upiera na nastávajúce kolo a pokračovanie jesenného programu. Tam, kde to doteraz nešlo, nastal priestor na spytovanie si svedomia a kroky vedúce k náprave. Dalo sa predpokladať, že v Tatrane Prešov vymenujú nového trénera práve počas prestávky. Tak sa i stalo.

image

Východniari sa rozhodli znovu angažovať zahraničného kouča, ale tentoraz by to nemalo byť také pofidérne, ako pred časom po tom, čo skončil Stanislav Varga... Zelenobielych bude viesť starý známy -  Ukrajinec Sergij Kovalec. Ten naznačil, že cieľom je, aby sa Šarišania dostali do hornej polovice pelotónu. Generálny manažér klubu Marek Trávniček sa pre médiá vyjadril: „Tréner videl niekoľko zápasov nášho tímu a usúdil, že je nutné zlepšiť obrannú hru vzhľadom na  veľa inkasovaných gólov po našich chybách. Očakávame, že po tejto zmene budeme bodovať a nadviažeme na úvod sezóny, ktorý bol vcelku dobrý. Pokiaľ ide o nového lodivoda, predtým pod  jeho vedením tím vyhrával, má výborné renomé a je to naslovovzatý odborník. Má v sebe pozitívnu energiu."

Nuž, ako je známe, nový kormidelník bude na lavičke do konca roka. Pred piatimi rokmi sa tiež objavil v Tatrane, lenže vtedy mohol  byť pri mužstve už pred zápoleniami o body, kým teraz naskočil do rozbehnutého a značne rozheganého vlaku. Istou výhodou je, že  neprišiel do cudzieho prostredia. Pri predošlom pôsobení si získal rešpekt, uznanie a sympatie hráčov i publika. To isté chce docieliť aj teraz, hoci ako naznačil, vie, že Prešov je v zložitej situácii a to si vyžaduje maximálny výkon každého zainteresovaného. Jeho slová na oficiálnej tlačovke vyzneli sympaticky, odhodlane, ale nie velikášsky a prehnane suverénne. Vypichol moment hry s nadšením a entuziazmom, chce prinavrátiť do mančaftu  spolupatričnosť, súdržnosť, aby všetci bojovali za jedného a jeden za všetkých. Narážal tak na nepohodu, ktorá sa zniesla do šatne po sérii nedobrých výsledkov.  Inak, novou tvárou v Tatrane  je  aj  francúzsky brankár Mickaël Meira.

Nuž, S. Kovalec dosiahol na jar v roku 2012 s Prešovčanmi výborné výsledky a želaním jeho, hráčov, funkcionárov a hlavne fanúšikov je, aby na toto úrodné obdobie nadviazal, hoci nedá sa porovnať situácia z toho obdobia a súčasnosti. Isté však je, že všetko je možné, pokiaľ sa všetci spoja a budú stáť na jednej strane barikády. Ak by malo pokračovať skupinkárstvo, drobenie partie a nesúlad medzi tým, čo chce tréner a ako to vnímajú hráči, tak potom sa kríza dostane do kritického bodu a  Tatran sa môže rozlúčiť nielen s predstavou účinkovania v lepšej skupine, ale i so samotnou záchranou medzi elitou. Vedenie klubu urobilo rozhodný krok, obmenilo trénerský post, na ťahu sú teraz už hlavne hráči. A v nastávajúcom období sa uvidí, kto bol teda viac na vine, že Šarišania značne v ostatných týždňoch strácali henrý glanc a celkový punc kvality.

Prečítané: 127x