Bardejovskí mladíci sa nestratili

05.12.2017, Šéfredaktor
Hamuľak najlepším strelcom II. ligy po jesennej časti súťaže.

Pred sezónou 2017/18 zmenilo vedenie Partizána Bardejov klubovú filozófiu. Rozhodlo sa do budúcnosti staviť nie na nakupovaní drahých posíl, ale na mladých futbalistov z vlastnej liahne. Dnes je ich v 23- člennom kádri 12 a to ešte aj poľský stredopoliar Góra odkopal jeden ligový ročník za prvoligový dorast Partizána.

image
Autor: cin
Zdroj: partizan

Odchovancami Partizána sú devätnásťroční mladíci Mikluš, Didík, Pangrác-Piter a Košč, 20 rokov má Sova, 21 Jacko, Berežný, Belúnek a Ľalík, 22 Gmitter a Ducár, 26 Grohoľ. V mužstve pôsobia piati legionári - Bielorus Patarocha (21), Čech Staško (24), Poliaci Góra (22), Gruca (25) a Szczepanski (24). Viacerí hráči, aj keď v Bardejove s futbalom nezačínali, majú už v drese Partizána odkrútený nejaký ten rôčik. Verčimák (24) prišiel z neďalekých Giraltoviec, kanonier Hamuľák (27) z Michaloviec, Ivanko Macej (24) z Tatrana Prešov. Vekový priemer mužstva je 23,3 roka. „Kazia“ ho dvaja najstarší hráči Vladimír Andraščík (32) a Vladimír Staš (41). Obaja sú „Prešovčania“. S Partizánom však zažili tretiu ligu, neúspešné boje o postup i postup do druhej ligy. Obaja sú pre mužstvo nepostrádateľní.

Bardejovský Partizán prezimuje po skončení jesennej časti na ôsmom mieste. Na jeseň hral 17 zápasov (dve predohrávky jarnej časti). Celková bilancia Partizána je 17 6 5 6 27:23 a získal 23 bodov. Súťaž vedie Skalica (17 10 4 3 23:12 34). Doma raz prehral, dvakrát remizoval a 6-krát vyhral. Strelil 22 gólov, dostali 7. Vonku to bolo horšie. Trikrát remizoval a prehral až 5 duelov. Dosiahlol skóre 5:16.

Najvyššie víťazstvo dosiahli Bardejovčania na Mestskom štadióne, keď Podbrezovej nasúkali 7 gólov a súper nebol úspešný ani raz. Najvyššiu prehru (0:5) utŕžili na ihrisku Interu Bratislava.

Zmena sa udiala aj na trénerskom poste. Dlhoročného kormidelníka Partizána Jozefa Kukulského vystriedal Poliak Ryszard Kužma. Ide o skúseného trénera, ktorý ako asistent hlavného trénera v Lechu Poznaň získal primát v Ekstraklase a jeho mužstvo ako prvé v Poľsku účinkovalo v skupinovej fáze Európskej ligy.

Na jeseň sa v drese Partizána predstavili Richard Gmitter, Adam Mikluš, Milan Vinclér, Mário Jacko, Dávid Berežný, Dávid Belúnek, Vladimír Andraščík, Ľubomír Pangrác-Piter, Vladimír Staš, Ján Ducár, Michal Grohoľ, Szymom Gruca, Ľubomír Ivanko Macej, Jakub Verčimák, Róber Ľalík, Valery Patarocha, Lukáš Didik, Sebastian Szczepanski, Štefan Košč, Mateusz Góra, Michal Hamuľak, Ján Staško a Jozef Sova.

Realizačný tím tvorili, okrem už spomínaného trénera Kužmu, asistent trénera Pavol Piršč, kondičný tréner Daniel Džupir, tréner brankárov Juraj Čobej, vedúci družstva Vasiľ Baránok a Ján Kendra. Lekárom mužstva je MUDr. Patrik Miháľ a masérom Vladimír Porubský.

Partizáni“ dali na jeseň 27 gólov. Najlepším strelcom je Michal Hamuľak. Ten so 14 gólmi vedie aj tabuľku druholigových kanonierov (druhý je Stanislav Šesták z Popradu s 12 gólmi). Päť gólov dosiahol Szymon Gruca, tri Jan Staško, dva Ľubomír Ivanko Macej a po jednom Michal Grohoľ a Valery Patarocha.

Rozhodcovia ukázali Bardejovčanom dve červené karty. Videli ich brankár Richard Gmitter a stopér Dávid Berežný. Šesť žltých dostal Grohoľ, 5 Berežný a Gruca, 4 Belunek a Verčimák, 3 Andraščíka a Jacko, po dve Ivanko Macej, Hamuľak, Patarocha a Szczepanski, jednu Didik, Góra, Gmitter, Staš a Pangrác-Piter.

 

Prečítané: 228x