Bardejov – Šamorín 1:0

13.03.2019, Šéfredaktor
Fotogaléria a hlasy trénerov po druholigovom zápase Partizán Bardejov BŠK – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:0 (0:0)

 

Na Mestský štadión v Bardejove si na úvodné kolo jarnej časti II. futbalovej ligy našlo cestu vyše 600 divákov. Videli toho veľa, no s futbalom to však väčšinou malo málo spoločné.

image

 

Domáci sa od začiatku trápili a ani to, že od 26. minúty hrali v početnej výhode im nepomohlo a gól sa Bardejovčanom v prvej časti hry streliť nepodarilo. A to mali ešte v jej úplnom závere výhodu pokutového kopu! Milunovičovu strelu vystihol Ružinský.

Ak sa v prvom polčase hral ešte aký-taký futbal. Druhý sa zmenil na frašku. Rozhodca Nemček v rozpätí dvoch minút poslal predčasne pod sprchy ďalších dvoch hráčov hostí. Domácim ani to však veľmi k zisku troch bodov nepomohlo. Na betón v šestnástke Šamorína dlho nemohli nájsť účinný recept. Hostia úspešne zdržiavali, často sa ošetrovalo a viac rečnilo ako hralo.

O šťastnom konci rozhodol v 90. minúte stopér domáceho mužstva Berežný. Ten po závare pred bránou pretlačil loptu za chrbát gólmana Šamorína.

 

Gól: 90. Berežný, rozhodovali: Nemček - Poracký, Budáč, ŽK: 32. Berežný - 26. Ružinský, 45. Minas 63. Kopičár, ČK: 26. Štrbák, 63. Kopičár (po 2 ŽK), 64. Minas (po 2 ŽK), 654 divákov.

Partizán: Gmitter – Berežný, Rocheu (75. Horodník), Belunek (71. Dupkala), Kica, Človečko, Korijkov, Keresteš, Milunovič, Katona (68. Stachura), Micherda.

FC ŠTK: Ružinský – Knotek, Dos Santos (31. Magda), Pončák, Pančík (79. Almasi), Čunta, Štrbák, Da Crus (88.Mezovský),  Kopičár, Neto, Minas.

 

Tréner domácich Roman Berta s výkonom svojho mužstva nebol spokojný: „Nedokázali sme dostať loptu za obranu súpera. Z krídelných priestorov trafili hráči vždy prvého obrancu, a tak sme nedokázali loptu dostať do pokutového územia. Chvalabohu, že aspoň jedna prešla a Berežný dal gól. Tri body sú nesmierne dôležité. Jediné, čo ma teší, je výsledok. Čo sa týka futbalových kvalít, skončili sme veľmi za očakávaním.“

Juraj Baláž (asistent trénera FC ŠTK): „Napriek všetkému sme bojovali. Chlapci sa snažili. nepoddávali sa. Určite sme ukázali pozitívne veci, máme na čom stavať a ideme ďalej. Musíme sa dať dokopy, najmä psychicky, lebo to bolo veľmi ťažké. Musíme počkať na vyjadrenie disciplinárky a prehodnotiť stav zranených hráčov. Začína sa jarná časť, nič nie je stratené. Budeme ďalej bojovať.“

Prečítané: 349x