Aktivitami pálili kalórie

08.01.2018, Šéfredaktor
Prešovčania úplne nezaháľali, mali individuálne tréningové plány

Obdobie relatívneho ničnerobenia sa skončilo už aj pre prvoligistov Tatrana Prešov, ktorí mali v pondelok úvodné tréningové jednotky. Zatiaľ bez prítomnosti trénera Kovalca, medzi hráčmi sa ukázal akurát nový český kormidelník Mišovec, ktorý by sa mal podľa predtým medializovaných informácií stať asistentom ukrajinského lodivoda.

image
Autor: zuk
Zdroj: Tatran

Zaujímalo nás, ako vnímajú futbalisti nástup do nového „pracovného“ cyklu – zimnej prípravy. Zastihli sme Erika Streňa, ktorému sme položili vstupnú otázku, či mu už futbal a zelenobiely kolektív chýbal alebo by privítal ešte pár dní voľna? Predsa len zimnú zaberačku nemajú hráči príliš v láske:

Každému z nás chýba pravidelný tréning a zápasy, ale vhod prišlo aj voľno. Pravdu povediac už som sa i tešil na zimnú prípravu.“ Hráči dostali pred odchodom na dovolenku individuálne tréningové plány, ktoré zahŕňali obdobie od sviatkov do začiatku spoločnej prípravy. Bola tam zahrnutá posilňovňa, behy. „Váženie sme ešte nemali, ani žiadne testy.“ Pravdaže, počas Vianoc a na konci roka sú všetci ľudia vystavení náporu plných tanierov a všakovakých dobrôt, takže nie je neobvyklé, ak ktosi priberie a ručička na váhe mu ukáže viac kilogramov než predtým. Aj vy si musíte dávať veľký pozor, aby ste nepribrali?

Keďže som poctivo vykonával veci z individuálneho plánu a robil som aj niektoré pohybové aktivity navyše – napríklad som si išiel zahrať s chlapcami do haly futbal – tak som sa neobával, že by sa na mňa niečo nalepilo. Pohybu som mal dosť, takže som sa snažil zbaviť toho, čo by sa prípadne mohlo zmeniť na prebytočný tuk. Pravdaže, aj ja ťažko odolám dobrotám, ktoré sú obvyklé práve počas Vianoc, ale všetko bolo v rámci normy. Nikdy som sa nedostal do takého štádia, aby som si musel nasilu niečo zakazovať a odťahovať ruku od taniera či misy s maškrtami. Koniec koncov ja nie som až tak na sladké, skôr si pochutnám na iných veciach, ale viem si povedať, čo je pre mňa únosné.“

Pravdaže, futbalisti neholdujú len lopte, ale mnohí sa venujú i iným športovým aktivitám. V zime je to napríklad lyžovanie. E. Streňo sa priznal, že nie je nejakým vášnivým lyžiarom, ale raz sa mu predsa podarilo dostať na zjazdovku do Tatranskej Lomnice. „Som skôr priemerným lyžiarom, lebo sa k tomu dostanem iba sporadicky a lyžujem iba nejaký druhý-tretí rok. Určite niektorí spoluhráči, čo absolvovali športové školy a mali počas nich lyžiarske kurzy, sú na tom podstatne lepšie. Pokiaľ ide o bežky, tak tie som si ešte nikdy nevyskúšal, ale počas sústredenia v Tatrách, ktoré nás onedlho čaká, sa dostanem aj tomuto športu. Sám som zvedavý, ako mi to pôjde,“ dodal tento futbalista, ktorého – podobne ako ostatných - čaká riadna zaberačka. Lenže ako naznačil, bez toho to nejde.

Podstatné je však zdravie a každý z hráčov si želá, aby nemal dlhšie výpadky a bol na jar stopercentne nadupaný. Už skraja tohto roka však nie všetci Prešovčania sú na tom stopercentne fit. „Peťa Katonu trápia achilovky, Maťo Luberda i Jakub Bartek sa tiež dávajú dokopy po predošlých zdravotných patáliách a Peťo Leško je zase po operácii.“ Nuž, bodaj by už v ďalšom období žiadne boľačky u nikoho nevyskočili, lebo pokiaľ sa Tatran má zachrániť medzi elitou, musí byť naozaj v plnej sile a v kompletnom zložení.

Prečítané: 135x