Zamurovali to a neinkasovali

11.09.2017, Šéfredaktor
Prestávka a niektoré impulzy Tatranu pomohli

Zdá sa, že reprezentačná pauza prvoligovým futbalistom Tatrana Prešov prospela. V uplynulom kole uhrali bezgólovú pôdu na horúcej pôde v Dunajskej Strede, čím dali zabudnúť aj na výprask vo vzájomnom ostatnom stretnutí na Žitnom ostrove v minulom ročníku. Ktovie, čo zabralo viac. Či to, že hráči mali dva týždne na prečistenie si hláv a aktívny odpočinok od zápasového stresu, alebo predslov šéfa klubu, ktorý sľúbil odmenu 100-tisíc eur za účasť v prvej šestke.

image

Motivačným faktorom mohlo byť tiež to, čo bolo povedané od vedenia  1. FC, že odchovanci si musia zaslúžiť miesto na súpiske a dvere sa otvárajú aj cudzím hráčom nevynímajúc legionárov.  Navyše došlo ja k zmene kapitána, keď brankára Taliana nahradil špílmacher Katona. Isté je, že konečne východniari neinkasovali nielenže viac gólov, ale žiadny a nadviazali tak na vystúpenie v Michalovciach, kde rovnako zostala ich sieť nepoškvrnená.

Pred týmto zápasom na popradskom štadióne v predošlom stretnutí zelenobieli spackali duel so Senicou, keď si nechali ukradnúť výhru. Teraz to čiastočne napravili. Nuž, tento týždeň majú Šarišania „anglický“, čakajú ich ešte dve vystúpenia – najprv v pohári a potom znovu v lige a vyzerá to tak, že sa dobre naladili pred nahusteným programom. Pritom na pôde DAC nehrali kompletní a niektorí hráči chýbali -  Bartek, Kačala, Petko, Micherda či P. Leško. Východniari tušili, že pred výbornou diváckou kulisou budú domáci hrať ofenzívne, útočne, naplno a oduševnene. Preto sa zamerali na poctivú defenzívu. Mimochodom, na súpiske domácich sa objavil aj legionár Ashiru (novým bol tiež Malec), ktorý prišiel z Brna a ktorý za čudných okolností pred časom opustil práve káder Tatrana.

Dalo sa čakať, že pokiaľ hostia zaberú v obrannej činnosti a Talian ukáže niektoré excelentné zákroky, tak môžu pomýšľať na priaznivý výsledok. Tak i bolo. Už v úvode gólman Prešova výborne zasiahol a tak vlial istotu spoluhráčom. O sebe dal vedieť aj Černák, hoci tentoraz vyšiel v koncovke proti nedávnym svojim spoluhráčom naprázdno. Avšak rovnako pochodil našťastie pre východniarov i domáci kanonier Pačinda. A tak napokon množstvo divákov sa gólu nedočkalo a hostia vďaka výbornej defenzíve až tak veľa toho súperovi neumožnili.

To priznal aj domáci kouč Marco Rossi, ktorý vypichol hlavne to, že jeho zverenci sa nadreli, aby sa dostali cez pevný val rivala: „Prešov hral na kontry, preto sme stále išli do plných a nevyhrávali sme osobné súboje. Okrem toho vo finálnej fáze nám chýbala potrebná tvorivosť, väčšia kreativita, aby sme si poradili s brániacim múrom Tatrana. Pretože sme nedokázali uplatniť futbalový rozum a vtip, nemohli sme pomýšľať na víťazstvo.“

Naopak, tréner Tatrana Miroslav Jantek bol viac spokojný, hoci aj jemu chýbali niektoré momenty v hre svojich zverencov: „Vedeli sme jasne, akým máme zámer, s ktorým vyrukujeme v tomto stretnutí. Potrebovali sme zúžiť priestor. To nám vychádzalo a preto sme tiež ustáli akcie súpera. Celkovo som bol spokojný len s defenzívou, vpredu sme ukázali málo aktivity, pohybu, nápadov.“

Prečítané: 42x