Výber VsFZ U13 na sústredení
14.06.2018, Peter Szénay

Sninské rybníky a Snina prechodným domovom najtalentovanejších mladých futbalistov z nášho regiónu

Najtalentovanejší futbalisti z východného Slovenska v kategórii mladších žiakov sa od pondelka pripravujú už na prichádzajúcu novú sezónu na pravidelnom letnom sústredení v hotely Kamei na Sninských rybníkoch.

Tréneri Szénay, Kirňák a Prisztács začali mapovať túto vekovú kategóriu presne pred rokom na rovnakom mieste, keď sa ešte ako v kategórii U12 stretli na podobnom sústredení. V priebehu súťažného ročníka 2017/2018 boli hráči sledovaní v žiackych súťažiach, ale hlavne sa sledovali tí, ktorí štartujú so svojimi klubmi v I. lige žiakov. Nezabudlo sa ani na najtalentovanejších hráčov z II. líg a tak na januárový halový turnaj Memoriál JUDr. Bohdana Benedika boli pozvané najúspešnejšie družstvá z troch žiackych druhých líg. Cieľom tohoto turnaja bolo vyhľadať talentovaných hráčov v kategórii U13.

V priebehu jarnej časti súťaže boli hráči sledovaní opäť v súťažiach a boli zorganizované tri výberové dni, na ktoré boli už vybraní hráči nominovaní menovite, ale všetky kluby dostali príležitosť zaslať svojich najtalentovanejších hráčov. V Stropkove (15. 5.) sa prezentovalo 47 talentov, v Spišskej Novej Vsi (22. 5.) sa prezentovalo 57 talentov a v Trebišove (29. 5.) sa prezentovalo 68 talentov. Tréneri spolu na troch výberových dňoch videli 172 talentovaných hráčov. Bohužial nie všetky tradičné bašty mládežníckeho futbalu to využili. Prekvapujúco nikoho na výberový deň nevyslali z FK Barca, ŠK Odeva Lipany a z ŠK Podolínec.

Na sústredenie boli pozvaní hráči z MFK Zemplín Michalovce, 1. FC Tatran Prešov, FK Poprad, Partizán Bardejov, MŠK Tesla Stropkov, MFK Snina, Slavoj Trebišov, FK Humenné. Z druholigových klubov boli pozvaní len hráči TJ FK Vyšné Opátske. Pre hráčov z druhých líg však je pripravené rovnaké sústredenie v termíne od 21. júna do 28. júna.

Medzi talentovaných hráčov boli pozvané aj tri futbalistky, ktoré pravidelne trénujú a hrávajú v družstvách s chlapcami.

Cieľom sústredenia je vybrať 20 najtalentovanejších hráčov a pripraviť ich na prezentáciu svojho talentu na septembrový turnaj regionálnych výberov.