Valkučáka nahradil Srb Memedovič

07.08.2017, Šéfredaktor
FK Humenné vymenil trénera nečakane rýchlo, po prvom kole.

Pred pár dňami vyletela do éteru zaujímavá a hlavne nečakaná správa. Tréner Jozef Valkučák bol odvolaný z pozície trénera A-mužstva FK Humenné, jeho miesto zaujal Puniša Memedovič. Srbský kormidelník bol oficiálne predstavený aj v hráčskej kabíne v pondelok 31. júla.

image

 

I keď Humenčania nezvládli ostrý štart do sezóny, prekvapivo vypadli v 1. kole Slovnaft cupu s piatoligovou Kamenicou n/Cir., predsa len zmena na trénerskej stoličke hneď po prvom súťažnom „majstráku“ nie je bežným javom. Pred tréningom predstavil Ondrej Bartko (predseda Správnej rady FK Humenné) nového trénera. Už bývalý humenský kouč komentoval situáciu stručne. „Aj naďalej ostávam pracovať v štruktúrach FK Humenné, pri mládeži mám na starosti kategóriu U-11. Prajem novému trénerovi veľa zdaru, mužstvu naplnenie postupových cieľov. Rozhodnutie rešpektujem,“ konštatoval Jozef Valkučák.

 

V stredajšom stretnutí 2. kola Poprad B – Humenné (0:0) sa na súpiske hosťujúceho mužstva objavil srbský tréner Puniša Memedovič. S ním prišli aj piati legionári – v základnej zostave nastúpili Manojlovič, Lakovič, Radojevič, náhradníkmi boli Radovanovič a Marovič.  

Podľa Bartka, pristúpili k zmene trénera po dlhom zvažovaní. „Hoci nedávne vypadnutie v Slovenskom pohári a neštandardné okolnosti, ktoré ho sprevádzali, nás doteraz veľmi mrzia, hlavným dôvodom neboli ani tak výsledky, ako skôr herný prejav a možno stagnácia v tréningovom procese a celková potreba oživenia. Jožkovi Valkučákovi sa chceme poďakovať za jeho doterajšie pôsobenie pri „A“ mužstve, pričom aj naďalej pokračuje v štruktúrach futbalového klubu ako tréner mládežníckych družstiev. Podarilo sa mu s mužstvom prebojovať z piatej do štvrtej ligy, kde sme v minulej sezóne obsadili štvrté miesto. Nehovorím, že išlo o neúspech, no aj vzhľadom na vytvorené podmienky zo strany mesta, ale aj klubu, sme predsa len čakali ešte o čosi vyššie umiestnenie. Aj preto sme si po sezóne povedali, že skúsime zmenu a pokúsime sa tím oživiť. Preto sme angažovali skúseného trénera zo Srbska a nových hráčov nielen z okolia, ale aj zo zahraničia, aby sme zlepšili hernú kvalitu v mužstve. Verím, že nám túto sezónu už nebudú chýbať hráči v klube, že sa už nebudú opakovať prípady ako napríklad, že mužstvo pravidelne trénovalo bez brankára,“ uviedol.

Srbský tréner Puniša Memedovič (58 rokov) v uplynulej sezóne viedol klub Čonoplja v súťaži Vojvodanska liga / sever (úroveň 3. ligy na Slovensku), skončil s klubom na 2. mieste, predtým trénoval kluby Vrbas, Tekstillac, Veternik, Bačku 1901, Potisje, v superlige (úroveň 1. ligy) Hajduk Kula.

 

Foto:

Puniša Memedovič, nový kouč FK Humenné

Prečítané: 324x