Úvod jari skúškou pre sériu neporaziteľnosti
16.03.2017, Šéfredaktor

Úvod jari skúškou pre sériu neporaziteľnosti

MFK Snina začína odvetu vo Vranove, potom doma privíta lídra z Trebišova.

Treťoligista z mesta pod Sninským kameňom zimoval na jedenástom mieste. V jeseni bolo aj horšie, po príchode trénera Štafuru nabrali jeho zverenci kurz získavania bodov a aktuálne si držia sériu siedmich súťažných stretnutí bez prehry.

 

Ako je teda kormidelník spokojný so zimnou prípravou?

  • Príprava bola dlhá, začali sme 10. januára, ostrý štart teda nasleduje po viac ako dvoch mesiacoch. Tešíme sa na začiatok odvety, chlapci majú v tele i nohách kus dobrej roboty, horšie to bolo s terénmi. Prípravné zápasy sme museli riešiť v Stropkove, raz v Michalovciach. V Snine sa čochvíľa začne stavať ihrisko s umelou plochou, od jesene – zimy bude mať Snina už vlastnú umelú „trávu“, takže príprava bude úplne iná.

 

Zimné medzisúťažné obdobie sa nesie v kluboch aj so zmenami kádra. Aké sa udiali v sninskej šatni?

  • Z môjho pohľadu sme sa skôr oslabili, než posilnili. Získať dnes lepšieho, kvalitného futbalistu je problém, časy sú oproti minulosti iné. Odišiel od nás brankár Brza, stoper Bednár a z pracovných dôvodov chýba ukrajinský Vursta – čiže traja futbalisti základnej zostavy. Siahli sme do mládežníckej liahne, viacerí mladí odchovanci sa zapojili do prípravy s „áčkom“, môžem povedať, že dostanú priestor na trávniku prakticky hneď, teda niektorí aj v úvodnom stretnutí vo Vranove. Teda, ak môže klub doplniť káder z vlastnej liahne, je to pozitívum, okrem toho rátame príchody brankára Mihaľova z Kamenice nad Cirochou, lebo tretia liga si žiada minimálne dvojicu brankárov, získali sme Kukulu, univerzálny futbalista, prejavil záujem o angažmán, mali sme interes o dvojicu Ukrajincov, avšak procesy vybavovania je dlhý, takže úvod jari nestihnú.

 

Sninčanov sprevádza s vašim príchodom séria bez prehry. Cieľ je určite udržať ju čo najdlhšie...

  • Samozrejme, i keď aj vo futbale každý vie, že k športu patria aj prehry. Chceme byť úspešní hneď vo Vranove, kde nás čaká zdatný súper a následne doma privítame hlavného adepta na postup – Trebišov. To bude silná previerka našej série neporaziteľnosti, uvidím, čoho sme schopní, ako sú pripravení samotní futbalisti.

 

Ostrý štart: Vranov – Snina...

  • Každý sa snaží káder čo najlepšie pripraviť, ani Vranov nie je výnimkou. Náš súper zažil aj odchody, má pár zranení, no prišli aj nové mená – čo je najhlavnejšie, je tam nový tréner, ktorý bude chcieť začať svoje pôsobenie vo Vranove víťazne. V prípravných zápasoch sme nastupovali vždy v inej zostave, raz limitovali hráčov choroby, zranenia či pracovné povinnosti. Verím, že tí, čo dostanú šancu, sa jej chopia,- dodal Jozef Štafura.

 

Jeseň, 2016/2017:

Snina – Vranov 2:2 (1:1)

góly: Skvašík, Vyshnevskyi – Matej, Dobranský            

 

Prečítané: 8x