Udržať sily pod kontrolou od začiatku až do konca
09.02.2017, Šéfredaktor

Udržať sily pod kontrolou od začiatku až do konca

Niektoré tímy v regionálnych súťažiach budú mať čo robiť v jarnej časti, aby si zachránili kožu. V jeseni nazbierali značné manko a tak teda iba zvýšené úsilie ich ochráni pred pohromou a prípadným vypadnutím do nižšej súťaže. To si určite uvedomujú aj aktéri v štvrtoligovom Zámutove , ktorý patrí k tým, čo sú po uši namočené v problémoch. Je preto pochopiteľné, že zimná prestávka sa nesie v znamení všeobecnej mobilizácie síl. Na všetkých frontoch.

„Ja už nie som trénerom, stal sa ním pán Surgent, ktorého nám pred časom predstavili, a ja som túto zmenu len privítal,“ boli prvé slová Mareka Semaniča, ktorý viedol v pozícii kouča kolektív FK Tatran vlani. Vtedy aj účinkoval na trávniku, v jarnej odvete by mal pôsobiť už len iba ako hráč. „Ja som bol ako tréner iba písaný, vlastne sme nemali ani tréningy, stretávali sme sa iba pred zápasmi.“ Zrejme toto provizórium, keď mužstvo nebolo zapojené do pravidelného  tréningového diania, už nebolo možné dlhšie tolerovať. Každý vedel, že takto to ďalej nemôže ísť a vedie to iba ak do záhuby. „To sme si uvedomovali aj predtým a bolo treba urobiť dajaké opatrenia. Až teraz nastala zmena a verím, že k lepšiemu.“ Zaujímalo nás, či teda Zámutovčania budú už trénovať systematicky? „Dohodli sme sa, že dva razy do týždňa sa zídeme. Zimná príprava odštartovala, chodíme na malé multifunkčné ihrisko. Zatiaľ bolo iba pár tréningov, boli sme na nich približne ôsmi. Pokiaľ ide o prípravné zápasy, tak nevieme dosiaľ podrobnosti, ale to sa iste dozvieme.“ Ako to vyzerá s kádrom, odídu nejakí hráči, prípadne príde dakto nový? „Podľa všetkého to vyzerá tak, že by nemal nikto opustiť našu súpisku a dopočul som sa, že v riešení sú dajakí traja noví hráči, ale či je to reálne, na to neviem odpovedať.“

M. Semanič pripomenul, že  dokopy sa dáva Mihok a mal by sa postupne pripojiť k tímu. Jeho absencia trvala dlhšie. Už na konci minulej sezóny sa zranil, potom v tomto ročníku len paberkoval. Skúsil to síce v niektorých zápasoch, ale zdravotný stav mu nedovolil pokračovať v kariére.

 Ak chce toto mužstvo ujsť hrobárovi z lopaty, tam mu prichodí zabrať zo všetkých síl. Hlavne dohnať kondičné resty, lebo tých je vzhľadom na uvedené skutočnosti neúrekom. „Máme v pláne udržať sa a urobiť pre to maximum., Uvidíme, či to vyjde. Pravdaže, treba sa vyvarovať nedostatkov, ktoré sa vyskytli v prvej časti ročníka. Potrebujeme v našom strede poriadneho zakončovateľa, hráča, ktorý by vedel zúročiť šance. Neraz sme vedeli ubrániť priaznivý stav, kým sme vládali, ale neraz sme nedali góly z možností, ktoré sa naskytli.  V mnohých zápasoch sa prihodili zaváhania, ktoré súperi trestali a preto výsledky boli zlé.“ O Zámutove bolo známe, že kým ešte aktéri stačili s dychom, hlavne v prvom polčase, tak držali vyrovnanú partiu, ale s pribúdajúcimi minútami odchádzala energia, schopnosť čeliť rivalom. „Tento problém  vidím aktuálny aj nateraz. Musíme sa preto spamätať, nabrať kondíciu, dobehnúť chýbajúce. Herne sme totiž neboli takí zlí, aké je naše postavenie,“ dodal M. Semanič, ale priznal aj to, že v daktorých dueloch to nebolo naozaj dobré. V každom prípade Zámutov sa na jar chce posunúť v tabuľke vyššie. „Aspoň o jednu priečku mienime ísť hore. Na Fintice strácame tri body a pritom hneď prvý zápas na jar hráme s nimi. Nuž, aj postavenie Ľubotíc nie je také, čo by sa nedalo preskočiť.“ Nič nie je nemožné, ale k splneniu cieľa treba nielen odvahu, ale hlavne poriadny fundament, ktorý sa predtým zanedbal.

Prečítané: 1x