Tréner si obliekol dres na celý zápas

14.06.2017, Šéfredaktor
Kameničania v predstihu s istotou tretieho miesta.

Piatoligové derby (skupina Vihorlatsko – Dukelská) Kamenica n/Cir. – Ptičie určilo víťaza v závere. Ešte na začiatku 88. minúty hostia najtesnejším rozdielom viedli, no dvakrát inkasovali a radosť ostala na kamenickom trávniku. Nielen z víťazstva, ale aj istoty tretieho miesta v tabuľke s jednokolovým predstihom.

image

S číslom 14 bol súčasťou kamenickej základnej zostavy aj 37-ročný tréner Slavomír Tokár. A celých 90 minút... Kedy sa tomu tak udialo naposledy? – V jesennej časti som zopárkrát nastúpil, bolo to však iba na pár minút. Takúto celozápasovú porciu dom absolvoval naposledy pred rokom a pol, ešte II. trieda ObFZ Humenné vo farbách Rovného.

Užili ste si derby na trávniku plnými dúškami? – Áno, bolo to v pohode, i keď na druhej strane musím sa priznať, že ma až prekvapilo, ako dobre som na tom kondične. I keď to bol „len“ post stopera, ktorý som zastával.

Vývoj stretnutia dlho nenasvedčoval, že Kameničania budú po záverečnom hvizde úspešní. Ešte dve minúty pred naplnením riadnej hracej doby o gól prehrávali... – Musím povedať, že v samom závere som už ani ja nedúfal, že strelíme až dva góly. Šance sme mali počas celého stretnutia, vyrovnanie chvíľami viselo na vlásku, ale že sa to zvrtne v posledných minútach takto naopak, aj mňa milo prekvapilo i potešilo. Rozhodla väčšia túžba, srdiečko po zisku troch bodov, lebo Ptičie svoju hru nemenilo, dobre držalo loptu na svojich kopačkách. Boli sme bojovní, pri vyrovnávajúcom góle aj šťastnejší. Ale to praje pripravenému.

Tri body v 25. kole potvrdili, že v tabuľke už FK Kamenica n/Cir. skončí na 3. mieste... – To bol náš cieľ pred jarnou sezónou, keďže bolo jasné že vedúcu dvojicu nepreskočíme. Tretie miesto je kamenickým futbalovým úspechom, po dlhých rokoch pozícia v hornej časti tabuľky, medzi najlepšími,- dodal Slavomír Tokár.

 

Resumé 25. kola:

Kamenica n/Cir. – Ptičie 2:1 (0:1)

Góly: 88. S. Mikula, 90. S. Karnaj – 22. M. Bešák.  

Prečítané: 155x