Trápenie by mala vystriedať radosť

13.07.2017, Šéfredaktor
D. Leško sa prezlieka do dresu Podbrezovej

Možno pred rokom, keď sa vrátil z polročného pôsobenia v Senici, predpokladal, že vrchol prvoligovej  kariéry zažije už len v materskom Tatrane Prešov. Lenže momentálne je všetko inak. Dávid Leško – lebo o ňom je reč –si  už znovu vyzliekol zelenobiely dres a zarezáva v Podbrezovej. Patrí do skupinky hráčov, ktorí opustili káder Šarišanov a zžíva sa s novým prostredím.

image

Zastihli sme ho na sústredení v Česku a, pravdaže, na rad prišli základné otázky týkajúce sa jeho prestupu na Horehronie. „Všetko sa finalizuje, s novým kontraktom by som mal byť dva roky hráčom tohto tímu,“ rozhovoril sa 29-ročný ofenzívny krajný hráč, ktorý mal ešte platný angažmán s Prešovčanmi do budúceho roka, takže najprv muselo dôjsť  k dohode medzi klubmi. Záujem Stredoslovákov prišiel v dovolenkovom období. Vyskytli sa i iné črtajúce sa možnosti, ale Podbrezovčania rokovali najpriamejšie, najkonkrétnejšie, najkorektnejšie a najrýchlejšie. Predsa len Dávid je na scéne dostatočne dlho na to, aby si ho potrebovali oťukávať. Slovo dalo slovo a východniar sa v júni ocitol v tréningovom tábore u nového zamestnávateľa. Inak, pred časom poškuľovali zástupcovia tohto klubu po inom stabilnom futbalistovi Tatrana – Petrovi Katonovi. Čo nevyšlo jemu, to sa podarilo jeho „dvojčaťu“.

„Ponuka bola seriózna, takže nebol dôvod váhať. Preto som prikývol a došlo k rokovaniam,“ uviedol hráč, ktorý by si rád urobil chuť na kvalitný futbal. Uplynulý premiérový ročník medzi elitou nebol totiž práve výkladný nielen pre tím, ale ani preňho.  S čím prišiel na nové pôsobisko a čoho by sa rád vyvaroval oproti pôsobeniu trebárs v Senici? „Ťažká otázka... Budem sa snažiť odovzdať všetko najlepšie, čo vo mne je a rád by som sa revanšoval za dôveru kvalitnými výkonmi. Minulá sezóna nám absolútne nevyšla, pre nás to bolo skôr trápenie ako radosť z hry, preto verím, že v nastávajúcom ročníku zažijem viac pozitívnych momentov.“

Nuž, Podbrezovčania patrili v minulých zápoleniach medzi milé prekvapenia, hoci jar už nebola taká excelentná ako jeseň. I tak by to pre nového hráča  malo byť iné než v Tatrane. Pravdaže, D. Leško sa najlepšie cíti  na ľavej strane záložnej formácie, no v príprave si oproboval sčasti aj iné fleky. „Sem-tam som sa objavil i na pravej strane či v strede. Zvykám si postupne na inú hernú filozofiu, iných spoluhráčov a samotný futbalový štýl, systém. To je však normálne.“

Inak, v podbrezovskom tíme je viac borcov, ktorí majú korene na východe Slovenska. Najznámejší je Miro Viazanko a s ním sa, prirodzene, Dávid aj najlepšie pozná, však pred rokmi sa míňali v prvom tíme Tatrana. „Stretli sme sa v rámci prípravy akurát v čase, keď  ja som sa dostával do áčka z dorastu a Miro bol už na odchode do košického celku. A teraz po takom dlhom čase sme zase spolu,“ usmial sa Dávid Leško. Nuž,  v novej sezóne vzájomné duely medzi Podbrezovou a Prešovom budú aj pre tohto hráča iste mimoriadne emotívne a špecifické.  

 

Prečítané: 220x