Tí, čo majú zásluhy, by mali vždy zostať

17.02.2017, Šéfredaktor

Všetko nasvedčuje tomu, že z piatoligovej súťaže skupiny Šarišskej  sa chce vybrať na „exkurziu“ do vyššej súťaže kolektív Gerlachova. Aktuálny líder nemieni nič zľaviť zo svojich ambícií ani v jarnej odvete a za všetky slová situáciu v tomto klube najlepšie vystihuje myšlienka manažéra Miroslava Dorina, ktorý už viackrát zopakoval to, že FK ide na postup.

image

„Teraz je toto odhodlanie namieste ešte viac,“ upresnil. Nuž, toto tvrdenie je opodstatnené nie nejakou prebytočnou smelosťou, ale hlavne bilanciou po jeseni. Prekvapením však bolo, keď sme sa dozvedeli, že líder nechystá žiadne rošády v kádri a nepoškuľuje po nejakých nových hráčoch. Svetlou výnimkou je jeden srbský legionár, ktorý prišiel na východ kvôli  frajerke – futbalistke a tak slovo dalo slovo a klub mu ponúkol možnosť účinkovať vo svojich radoch. Prečo nechcú funkcionári skvalitniť káder? „Chlapci, ktorí bojovali dosiaľ a pričinili sa o vedúcu priečku, majú právo aj povinnosť zostať a pokračovať v dianí. Skôr je záujem o niektorých našich chlapcov, Bardejovčania napríklad skúšali nášho kanoniera  Stachuru. Lenže Robo mi povedal, že neodíde nikam a zostane u nás.“  Nuž, možno bude niečo pravdy aj na informáciách, ktoré sa rýchle šíria, že futbalisti sa v Gerlachove majú dobre a preto sa nikam nehrnú. Predsa však jeden borec opustil súpisku – Vaľko, ktorý zamieril do  Gaboltova. „Proti nám však nenastúpi v nastávajúcom vzájomnom  zápase, taká je dohoda. “ Zaujímalo nás, či sa líder neobáva, že konkurenti predsa vyvinú väčšou snahu v zháňaní posíl a budú viac šliapať prvému tímu na päty. „Bolo by aj dobré, keby súťaž bola poriadne dramatická. Druhý v poradí Bardejov-Dlhá Lúka nezbrojí, nejaké šumy sme zachytili z Veľkého Šariša, ale pred ním máme osembodový náskok.  Pokiaľ by sme ho stratili, tak nemáme čo robiť vo vyššej súťaži.“

Aj preto, aby sa v tabuľke na čele nič nezmenilo, začali Gerlachovčania s prípravou už koncom januára prvým vystúpením. M. Dorina teší, že v doterajších zápasoch si chlapci počínali dobre, dokonca porazili aj treťoligový Svidník. Dva razy do týždňa sa kolektív stretáva na umelej tráve v Bardejove, cez víkend sú na programe zápasy.

Aj v odvete by si FK chcel udržať latku kvality vysoko. „V športe prídu všakovaké výsledky. V jeseni sme prehrali akurát v Demjate, lebo sme nedokázali dať gól a nepodarilo by sa nám to ani vtedy, keby sme hrali dodnes. Najviac ma však mrzela remíza v zápase s Čirčom v prvom kole. Vyhrávali sme 2:0 ešte štvrťhodinu pred koncom. To, že sa nakoniec zrodila remíza, bola moja chyba, beriem kritiku na seba. Dali sme totiž šancu Hanuščákovi, ktorý prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč. Odchádzal do Poľska a chcel sa odvďačiť s tým, že keď skončí, tak sa vráti. Hral vynikajúco, na stopäťdesiat percent. Lenže „pobláznil“ mužstvo, ktoré zabudlo, že treba aj brániť a tak sme v krátkom časovom rozpätí dostali dva góly a v nadstavenom čase sme len-len neprehrali. To bola moja chyba,“ uviedol otvorene manažér Gerlachova, ktorý pri spomienke na lanskú etapu podotkol, že najlepšie si kolektív počínal zrejme proti V. Šarišu. „Vždy nám vyhovovalo, keď súper chcel hrať, a nie murovať. Tí, čo sú bližšie k nám, nás poznajú a vedia už že nesmú otvoriť hru. Niektorí súperi tak urobili a my sme to využili,“ zaspomínal M. Dorin.

Prečítané: 3x