Svoje prvé vylúčenie odčinil gólom

18.04.2017, Šéfredaktor

Prvý raz v aktuálnom druholigovom ročníku vyhrali dva razy po sebe futbalisti Lipian. V predchádzajúcom kole si doma poradili s Rimavskou Sobotou a naposledy obstáli na pôde Hanisky. Práve týchto súperov hráči ŠK Odeva predbehli v skupine o záchranu a vyzerá to tak, že po zlom rozbehu v záverečných vystúpeniach dlhodobej časti a potom aj v nadstavbe sa konečne uchytili.

image

O úspech na pôde FK sa pričinil druhým gólom Kristián Hirka. Tento hráč to zrejme proti tomuto súperovi vie, lebo aj v jeseni predošlom vzájomnom zápase pri remízovom výsledku tiež skóroval. „Možno ide iba o priaznivú zhodu náhod, nepovedal by som, že ide o rivala, ktorý by mi nejako vyslovene sedel,“ rozhovoril sa K. Hirka, ktorý úplne  v prvom stretnutí týchto  celkov ešte neobliekal dres Lipian, lebo vtedy bol hráčom prešovského béčka, odkiaľ sa potom sťahoval k susedom na hosťovanie. „Nevylučujem, že keby som i vtedy nastúpil, tiež by som dal gól.“ Uplynulý zásah bol v poradí jeho tretím za Lipany, v prešovskom béčku strelil do svojho odchodu sedem gólov .

Inak, tento borec nastúpil na ostatný zápas po krátkom dištanci, ktorý dostal za dve žlté karty a červenú v úvodnom zápase nadstavby na pôde Popradu. „Bolo to vôbec moje prvé vylúčenie vo futbale. S odstupom času sa domnievam, že moje fauly boli zaslúžene ohodnotené žltými kartami, ale bolo to vyprovokované aj tým, že predtým nebol odpískaný na mňa nedovolený zákrok. Preto som oplácal, išlo o chvíľkový skrat, no už som sa poučil.“ O to viac sa  vyburcoval v dueli v Haniske a pomohol splniť cieľ tímu. „Hovorili sme si, že sa chceme dostať pred Rimavskú Sobotu i Hanisku a skončiť tak druhí v skupine za Popradom.“ Naposledy zverenci trénera Emila Jacka odviedli spoľahlivý výkon, ktorý korunovali rozhodujúcimi okamihmi. „Do prestávky to bolo vyrovnané, veľa vzruchu pred bránami nebolo. Možno sme mohli raz výhodu buď priameho kopu či dokonca aj penalty za porušenie pravidiel na hranici šestnástky.  Cez polčas v šatni sme sa burcovali, že ideme streliť gól a odraziť sa tak k trom bodom, lebo domáci neboli až takí kvalitní, aby sa ich nedali tromfnúť. Pomohol nám šťastný zásah hneď po obrátke. Brankár išiel vykopnúť loptu, pričom ho napádal náš hráč, od ktorého sa odrazila lopta a putovala do domácej brány. To nás nakoplo, na naše kopačky prišla pohoda, pokoj, odrazilo sa to v našej hre, vedeli sme si presnejšie prihrať. Mali sme mali viac z hry, dostávali sme sa do brejkových situácií.“ Haniska zvýšila obrátky až v záverečných minútach, vtedy však už prehrávala dvojgólovým rozdielom. Hostitelia posilnili svoje útočné šíky, spoliehali sa na dlhé nakopávané lopty, ale zvrat už nedosiahli. A ako sa presadil K. Hirka? „Súper mal loptu vo svojej moci. Krajného beka som atakoval, zobral som mu loptu na strede ihriska po súboji, ktorý sa mohol aj pískať. Rozhodca však nechal pokračovať v hre. Narazil som si loptu so spoluhráčom, ktorý ma uvoľnil a mne sa otvoril priestor na to, aby som postupoval na bránu súpera osamotený. Brankára som obstrelil po zemi a skončilo to v sieti,“ komentoval hráč, ktorý je do leta v Lipanoch a zatiaľ ešte nevie, čo s ním bude ďalej.

Inak, v zime boli aj úvahy o tom, že do Tatrana sa vráti, lenže podrobil sa operácii slabín a nebol by stihol začiatok prvoligového ročníka. Preto zostal v ŠK Odeva a momentálne neuvažuje o tom, čo bude s ním neskôr. Je zaujímavé, že dosiaľ dosť často opúšťal zelenobiele farby, v mládežníckych kategóriách bol v Žiline a Michalovciach, neskôr si zahral aj v L. Mikuláši II. ligu. Možno by už bolo príhodné, aby si vybojoval stabilnejšie miesto v Tatrane. „Uvidíme, aká tam bude situácia o pár mesiacov, do leta môže byť viac alternatív a sám neviem, ako to dopadne, a akým smerom sa budú uberať moje kroky,“ dodal Kristián Hirka.

Prečítané: 96x