Spoliehajú sa na kvalitu pendlujúcich

17.03.2017, Šéfredaktor

Nadmieru náročného súpera budú mať v prvom jarnom kole aktuálneho treťoligovéhop ročníka futbalisti Svidníka. Tí sa predstavia na ihrisku lídra z Trebišova. Možno im žreb mohol prisúdiť aj prijateľnejšieho rivala na úvod odvety, ale na druhej strane pri štarte zápolení sa aj favoriti neraz ťažšie presadzujú. Zima bola totiž dlhá a je zložité predvídať, v akej forme budú aktéri v bojoch o body.

image

Tento názor zastáva aj tréner 1. FK Jozef Źofaj: „Sám som zvedavý, v akej budeme pohode, ale želám si, aby sme boli kompletní a plní sily. Začiatok jarnej fázy máme naozaj náročný, bude to poriadna previerka výkonnosti. Celkove sa však tešíme na súťažné boje, sme v očakávaní, čo nás čaká. Uvidíme, ako to vypáli, ale dúfam, že podľa želania.“ Kormidelník zástupcu spod Dukly prezradil novinky z tábora svojho tímu. Dotkol sa najprv priebehu zimnej prípravy, ktorá odštartovala v prvej polovici januára. „Tréningové jednotky boli tri razy do týždňa, cez víkendy sme absolvovali prípravné zápasy. Trénovalo sa v našich podmienkach, nebolo to však celkom ideálne, lebo nám chýba ihrisko s umelým trávnikom, takže po tejto stránke sme boli na tom horšie ako iné celky. Lenže už by sa tento problém mal vyriešiť aj u nás a je predpoklad, že umelá tráva bude aj vo Svidníku. Taký je zámer funkcionárov a určite to pomôže futbalu v meste.“ Mužstvo zvládlo osem prípravákov, všetky sa uskutočnili na umelej tráve. Pokiaľ ide o dochádzku , tak bola rôzna, niekedy hráčom „zavadzali“ povinnosti v škole či v práci. „Preto sme sa sústredili na prípravné duely, aby sme sa stretli všetci a klapala nám súhra. Celkove sme kládli dôraz na to., aby chlapci nabrali čo najviac výdrže a sily, lebo jar každého preverí. Aj z toho dôvodu som zvedavý na to, v akom stave bude mužstvo počas zápolení.“ Svidníčania odohrali jeden zápas v Poľsku, zvyšné súboje absolvovali na „umelke“ v Bardejove a Stropkove. „Výkony boli kolísavé, raz to bolo lepšie, inokedy horšie. Veľa záležalo na tom, ktorí jednotlivci boli poruke. Zapojili sa i hráči z Bardejova a keď sa ukázali v akcii, tak kvalita mužstva išla značne hore.“

Je známa vec, že 1. FK je farmou druholigového Bardejova a od tejto spolupráce si treťoligisti veľa sľubujú aj teraz. V jeseni pendlovalo medzi oboma klubmi osem hráčov. Novinkou je, že kmeňovým hráčom  1. FK sa stal už Nemergut. „Uvidíme, ktorí ďalší adepti budú aktuálni pre nás. To sa všetko postupne vykryštalizuje, uvidíme, ako to bude v Partizáne, lebo najprv si to musia utriasť oni aj vzhľadom na zranenia.“ Stratou je odchod Tirera, ktorý si našiel angažmán v Rakúsku. „Nebude jednoduché zaceliť tento odchod, jeho kvalita bola pre tím prínosom,“ pripomenul Jozef Žofaj. Pripomenul, že sa spolieha na chlapcov z Bardejova, ktorí sú dobre trénovaní a majú inú výkonnosť než treťoligoví futbalisti. Dobrou správou je, že dlhodobo nikto nie je zranený, menšie šrámy z prípravy si každý postupne vyliečil. “Prechod z umelej trávy na prírodný povrch nebude jednoduchý, na to sa musia hráči pripraviť a preto už trénujeme celý týždeň na našej ploche. Pokiaľ ide o  ambície na jar, radi by sme zostali na pozíciách, ktoré nám momentálne patria a mienime potrápiť našich rivalov. Prioritou je bodovať doma a chceme nadviazať i na tie duely v jeseni, ktoré nám vyšli aj vonku,“ dodal svidnícky kormidelník.

Prečítané: 18x