Sneh rozkazoval futbalu...

09.02.2017, Šéfredaktor
MŠK Spartak Medzilaborce museli preložiť o týždeň začiatok prípravy.

Zimná futbalová príprava v našom regióne pohlcuje stále viac klubov. Treťoligová Snina, humenský štvrtoligista i piatoligisti spod Jasenovského hradu tréningové dávky pravidelne dopĺňajú zápasmi. Podobné plány s januárovým termínom mali aj pod Kamjanou, avšak príroda – sneh, bola proti...

image

„Začiatok sme mali naplánovaný na 24. januára, avšak kvôli zlým poveternostným podmienkam sme boli nútení prvý tréning posunúť o týždeň. Zišli sme sa teda 31. januára, na ouvertúre nás bolo štrnásť futbalistov, všetko z domáceho prostredia. Chýbali iba Chripák, ktorý býva v Košiciach a Gič kvôli školským povinnostiam. Ostatní hráči – „cezpoľní“ sa pripravujú individuálne, my trénujeme trikrát týždenne v areáli štadióna MŠK Spartak, využívame vhodné terény na naberanie kondície, naopak najväčšie problémy vidím s hracou plochou, lebo aj keď sme z tréningového ihriska stiahli vrchnú vrstvu snehu, s loptou pracovať nedá,“ začal Víťazoslav Lukačik.

 

Počas prípravy chcú Spartakovci odohrať päť stretnutí na ihrisku s umelým trávnatým povrchom v Stropkove:

12.2. Soľ,

18.2. Kračúnovce,

25.2. Svidník,

4.3. Pakostov,

generálku naplánovali so Stropkovom.

 

„Osobne si myslím, že to posledný prípravný zápas nebude, pretože priaznivé podmienky pre futbal v polovici marca ešte nebudú,“ poznamenal hrajúci tréner MŠK Spartak. „Sneh sa pomaly začína topiť, prvé dva tréningové týždne chlapci loptu prakticky neuvidia, zameriame sa na kondíciu. Využívame blízke terény, výborné podmienky máme vytvorené v útrobách štadióna, na mysli mám posilňovňu, kde bude jedna tréningová jednotka v týždni zameraná na rozvoj sily.“

 

Prejde medzilaborský káder aj obmenou? „Všetci naši chlapci, odchovanci, ostávajú, teší ma, že po dvadsiatich mesiacoch sa zapojil do prípravy Paľo Hrehovčík, vyzerá dobre, o mesiac má absolvovať kontrolu po operácii Mišo Lučko. V zápasoch budeme skúšať troch futbalistov z Poľska, či však ostanú, je vecou budúcnosti,“ dodal Viťo Lukačik, ktorý mal v jeseni na súpiske aj ukrajinské mená.

Na prvom tréningu sa zúčastnili: Vodilka, Slíž – Gavula, Hrehovčík, R. Guba, Gaľ, Grib, Stirčák, M. Višnovský. V. Lukačik, G. Lukačik, Lučko, V. Višňovský.

Prečítané: 3x