Radovanovič si podmanil druhý polčas

11.05.2018, Šéfredaktor
Humenský líder sa opäť dostal do gólovej pohody.

Štvrtoligové derby Ptičie – Humenné malo jednoznačného pána trávnika. V dohrávanom 18. kole ním bol líder súťaže, FK Humenné, ktorého strelecky ťahal kanonier mužstva Predrag Radovanović.

image

Do prestávky sa ešte vysoký útočník nepresadil, ale po obrátke mal opraty stretnutia pevne v rukách. Gólmi v 58., 61., 74. a 80. minúte dokonal pre ptičanských „Hačurov“ dielo skazy – výsledok 0:6 z pohľadu domácich.

Prišli sme vyhrať, ale priznám sa, že až taký výsledok som neočakával. Prvý polčas bol herne celkom vyrovnaný, v druhom dejstve už bola naša prevaha jasná,“ začal hodnotenie stretnutia 25-ročný srbský legionár.

Jeho štyri presné zásahy posunuli strelecké konto do podoby už 24 gólov. Ak niekto skóruje v polčasovom dianí štyrikrát, musí byť spokojný. Platilo to aj v prípade Predraga Radovanovića.

Góly ma tešia, ale sú výsledkom spoločného snaženia celého mužstva. Spoluhráči ma hľadajú prihrávkami, dostávam sa do šancí, vtedy sa mi darí. Som v pohode, prispeli k tomu aj tieto štyri góly,“ poznamenal druhý najlepší strelec 4. ligy (skupina Sever).

Derby Ptičie – Humenné ukázalo od úvodného hvizdu vysoké nasadenie. Súperi si nič nedarovali, zároveň však treba dodať, že sa hralo v medziach fair-play, čo dokumentuje iba jediná žltá karta v stretnutí.

V prvom polčase sa hralo rýchlo, obrancovia blízko dostupovali k útočníkom, nebolo jednoduché sa presadiť. Po prestávke sa ukázal aj náš lepší fyzický fond, zlomom boli dva rýchle góly za tri minúty. Keď sme viedli 4:0, už bolo jasné, kto zvíťazí,“  podotkol kanonier FK Humenné.

Poltucet nastrieľaných gólov by mal naznačiť, že humenská ofenzíva sa opäť prebudila. Po dvoch zápasoch s jediným presným zásahom (Poprad B 1:2, Veľký Šariš 1:0) prišlo gólov šesť...

V každom stretnutí sezóny sme si vytvorili veľa šancí, mali hernú prevahu. Niekedy sa stane, že sa vám jednoducho strelecky nedarí, máte smolu. Sme v tabuľke prví, máme náskok dvanásť bodov, takže malá strelecká kríza nie je ničím hrozným,“  dodal Predrag Radovanović.