Prvý zásah umlčal odhodlanie

10.08.2017, Šéfredaktor
Popradu dosiaľ efektívnejšie vychádzal druhý polčas

Po dvoch kolách druhej najvyššej futbalovej súťaže majú stopercentnú úspešnosť len dva tímy, medzi ktoré patrí Poprad. Ten  vedno so Skalicou dosiaľ nezaváhal a potvrdzuje svoje ambície aj v aktuálnom ročníku.  Podtatranci ešte neinkasovali ani gól a dosiahli navlas rovnaké výhry. Zaujímavé je, že kým v prvom vystúpení na pôde Serede rozhodli o svojom úspechu tesne po zmene strán, naposledy doma v meraní síl s Lokomotívou Košice sa dva razy presadili v koncovke v záverečnej pasáži.

image

Druhý polčas je efektívnejší a prvý zásah v oboch prípadoch nakopol tím FK. Potvrdil to aj kapitán Vladislav Palša: „Stále je to o tom, aby sme sa ujali vedenia a potom sa to zlomí. Súper otvorí hru a to je pre nás jednoduchšie. Aj proti železničiarom po tom, čo sme skórovali, prišli ďalšie možnosti.“ Ktorý bol náročnejší zápas – prvý či druhý? „Oba boli ťažké. V premiére sme hrali vonku a ťažko predvídať, aká je forma, pohoda. Obaja rivali majú kvalitných hráčov, takže mali sme čo robiť, aby sme obstáli.“ Vo východoslovenskom derby museli Popradčania ukázať poriadnu dávku trpezlivosti, bolo treba dávať si pozor na zaváhanie vzadu a vyčkávať na rozhodujúci okamih. Hoci sa oba celky stretli aj v minulom ročníku,  nedalo sa vychádzať z predošlých skúseností vzhľadom na obmenu kádrov.

„Hostia nás ničím neprekvapili či nebodaj zaskočili. Očakávali sme, že budú aktívnejší, oni sa podľa mňa spoliehali viac na brejky. Spočiatku sa postavili na vlastnú polovicu a číhali na rýchle kontry. Lenže vcelku sa nám túto taktiku darilo eliminovať, príliš sme to vzadu neotvárali. Išlo o medzišestnástkový futbal bez prívalu gólových možností. Objavili sa iba náznaky, pričom súper hrozil po štandardkách. Má na to fyzické predpoklady, vysokých hráčov, preto sme si museli dávať pozor.“ Bolo to stretnutie, v ktorom hral rozhodujúcu rolu úvodný gól a to, kto ho strelí. Podarilo sa to hostiteľom a preto sa napokon tešili.

V Seredi v prvom kole sa východniari dobre odpichli. „Domáci majú tiež urastených borcov, takže rovnako sme sa koncentrovali na štandardné situácie. Začiatok bol obojstranne opatrný, nikto nechcel urobiť fatálnu chybu. Postupne sme sa rozbehli, po občerstvovacej pauze  zase rival prevzal opraty do svojich rúk, ale ustáli sme to do prestávky.  Po zmene strán sme sa dokázali po chvíľke presadiť a domácich sme tak umlčali v ich odhodlaní.“

Do tretice príde najbližšie duel z kategórie  zápasov pravdy. Popradčania sa predstavia v Bardejove a určite si spomenú na obrovský smútok, s ktorým odchádzali z tunajšieho ihriska na jar. Pre Vladislava Palšu to bude o čosi emotívnejší zápas vzhľadom na predošlé väzby s Partizánom. „V minulosti som proti Bardejovu často nehral. Už to však tak intenzívne nevnímam, hoci to bude pre mňa stále zvláštne vystúpenie. Nebude to však také ako v minulom ročníku, lebo káder sa dosť obmenil. Pokiaľ ide o divákov v Bardejove, tak to je v pohode a nám, čo sme tam kedysi hrali a potom zmenili dres, fandia naďalej.“

Prečítané: 165x