Pri Laborci očakávajú „kamikadze“ jarný úvod
18.03.2017, Šéfredaktor

Pri Laborci očakávajú „kamikadze“ jarný úvod

Radvančania začínajú s kežmarskými „Tatrancami“

Futbalisti TJ Družstevník Radvaň nad Laborcom zimovali na 10. mieste. Tréner Michal Svičin vnímal zimnú pauzu reálne – s kladmi aj nedostatkami.  

„Nič nové oproti minulým rokom nepoviem, už som zimných príprav zažil požehnane... Tentokrát sa to trochu líšilo tým, že nás po niekoľkých rokoch zastihla tuhšia zima, najmä čo sa snehovej nádielky týka – bohatá. Bojovali sme s podmienkami i hráčskym stavom, ako sa dá, rešpektovali sme študijné i pracovné povinnosti, počnúc februárom sa trénovalo dvakrát do týždňa. Nie stále sa podarilo dosiahnuť želateľný počet, na druhej strane už bolo aj horšie. Sme realisti, v rámci možností sme spokojní,“ konštatoval.

 

Zmenilo sa v kádri veľa či ostal menoslov rovnaký?

„K jesenným odchodom Komjatý – Macej viacmenej evidujeme aj Pčolu, ktorý sa síce niekedy objaví, ale pracovne je v zahraničí, odišiel Paraska, pracovné povinnosti prinútili k zmene Lukáša Kuzmu, kvôli zdravotným problémom nevieme, či budeme môcť rátať s Kudláčom. Z hosťovaní sa vrátili Burda i Beták, káder sme dopĺňali mladými futbalistami – Erik Matus zo Sniny, Jožko Zubko z Vranova a trio bývalých dorastencov zo Stropkova: Petráš, Pundžák a Lipák,“ priblížil Michal Svičin odchody i príchody.

 

Prvý jarný zápas znamená Radvaň n/L. – V. Tatry...

„Keď sa počasie do nedele extrémne nezblázni, čo sa môže stať, na mysli mám dvojdňový dážď, nedajbože sneh, u nás by sa hrať dalo. Ak by aj trochu spŕchlo, keďže máme pri Laborci štrkové podložie, voda ako rýchlo príde, tak sa aj tratí. Skôr si teda myslím, že hrať budeme. Súper Vysoké Tatry, teda Kežmarok a chýri sú všelijaké. Údajne sú obmeny v kádri veľké, smerujúce k záchrane v súťaži. Mužstvo spod Tatier a tobôž v prvom zápase jari, to je na získanie podrobných informácií malý priestor. Pripravujeme sa na ťažký zápas, úvod jari v našom podaní pripomína „kamikadze“, prvých päť kôl to bude riadna previerka,“ dodal Michal Svičin. Po domácom zápase s Vysokými Tatrami cestujú do Humenného, následne doma privítajú Šarišské Michaľany, aby potom už mysleli na zápas v Záhradnom.      

 

Na jeseň...

V. Tatry – Radvaň n/L: 0:3 (0:3)

13., 28. a 39. Ljubarskij

   

Prečítané: 3x