Preniesť domáce odhodlanie k súperom

14.04.2017, Šéfredaktor

Ani počas veľkonočných sviatkov ruch na štadiónoch neustane. V nedeľu sa Tatran Prešov v rámci najvyššej futbalovej súťaže postaví do cesty Trnave. Spartak nemá za sebou príliš vydarené vystúpenia, v ostatných troch kolách dva razy prehral a raz remizoval. Určite sa však bude chcieť vytiahnuť proti poslednému celku pelotónu. Lenže zelenobieli sú povzbudení ostatným prvým jarným víťazstvom a hráči sa dušovali, že výsledok so Senicou by ich mal nakopnúť k ďalším solídnym rezultátom.

image

V predošlých vzájomných meraniach síl v jeseni Šarišania doma hladko prehrali 1:3 a na trnavskom ihrisku podľahli 0:2. V tomto roku dosiaľ východniari zakaždým v prostredí súperov výrazne prehrali, pričom nedali ani gól. Nuž, ktovie, ako to bude najbližšie. Pokiaľ sa Tatran bude chcieť dobre naladiť pred šibačkou v pondelok, musí zabrať inak než predtým. Menší návod ako na to dalo aj súperenie so Záhorákmi. Tatran totiž dokázal hrať trpezlivo a hoci mal kus šťastia, predsa išiel za výhrou a vyšlo mu to. Bola to zásluha aj strelca jediného gólu Lukáša Kubusa, ktorý sa pred divákmi, ktorí ho dôverne poznajú (v Poprade predtým účinkoval a bol vychýreným zakončovateľom), mienil vytiahnuť a vyšlo mu to. Na jar dal tento hráč dva góly (predtým skóroval v stretnutí s Michalovcami) a je teda najlepším strelcom nováčika v jarnej časti zápolení. Hoci v tomto prípade tiež platí príslovie o jednookom kráľovi medzi slepými.

„Ani si nepamätám, kedy sme naposledy predtým vyhrali,“ podotkol bezprostredne po skončení zápasu L. Kubus, keď reagoval na otázku týkajúcu sa dlhého čakania na trojbodový zápis. „Som však rád, že to konečne vyšlo a o to viac, že som dal gól. Pravda, zákroky Jožka Taliana ešte za nerozhodného stavu boli kľúčové z hľadiska konečného stavu. Ja som potom už len loptu doklepol do brány a body zostali doma.“

Zápas so Senicou mal však negatívny primát v tom, že na tribúnach NTC bola doslova iba hŕstka divákov. Pred takou kulisou sa nikomu nehrá dobre a zdá sa, že úmysel Prešova, ktorého funkcionári avizovali zvýšenie záujmu o súťaž a Prešov, sa míňa účinku. „Aj nás to mrzí, musíme sa však s tým zmieriť a bojovať. Je  pravda, že v takej atmosfére sa hráč ťažšie vie vyburcovať, lenže sme profesionáli a treba robiť radosť našou hrou aspoň tým, ktorí prídu na štadión.“

Ukazuje sa, že hlavne pod Tatrami s pribúdajúcimi zápasmi si zverenci trénera Miroslava Janteka stále viac veria. Treba však aj  u súperov výraznejšie  pretaviť odhodlanie.  „Predtým proti Michalovciam to bolo celkom sľubné, hoci sme nevyhrali, no proti Senici sme zlú sériu zlomili a konečne dokázali dostať rivala na lopatky. Hoci treba objektívne konštatovať i to, že výkon nebol optimálny, no šťastena sa na nás usmiala.“ Skóre v jarných vystúpeniach je veľmi hrozivé, niečo s tým treba urobiť. „Ľahko inkasujeme, no strašne sa nadrieme na každý náš zásah,“ konštatoval Lukáš Kubus, ktorý sa priznal, že vôbec nemyslel na to, aká dlhá bola pauza od predošlej výhry. „Rovnako nesledujem ani štatistiky vzájomných zápasov a pravdu povediac ma to ani nezaujíma. Ja sa na každý duel sústreďujem rovnako,“ komentoval poznámku o tom, že Prešov dlhodobo proti Senici nevie zahrať.  A to isté sa týka aj súbojov s Trnavčanmi,  pričom na niektoré z nich prešovský klub nemá dobré spomienky. Stačí sa pristaviť pri rozhodujúcom zápase o udržanie sa pri predošlom účinkovaní medzi elitou, ktorý rozhodol o vypadnutí Tatrana. „Každý zápas je iný a treba veriť, že ten nastávajúci dopadne dobre. Je na nás hráčoch, aby to tak bolo,“ dodal L. Kubus, ktorý naznačil, že  ako strelec víťazného gólu rád prispeje do tímovej pokladnice na malé pohostenie pre kolektív.

Prečítané: 139x