Ponuka propagácie futbalového klubu cez dokumentárny film .

10.08.2018, Ž - admin VsFZ

LEON Productions v spolupráci so SFZ ponúka možnosť klubom spopagovať futbalový klub a obec v celovečernom dokumentárnom filme . 

Bližšie informácie k spolupráci.

 

V čom by spočívala slovenská koprodukcia?
Slovenská koprodukcia by znamenala účasť slovenského koproducenta, ktorý by do filmu vložil vlastné prostriedky a pokúsil sa získať dotáciu zo slovenského Audiovizuálneho fondu, ktorej podmienkou je aj, že časť filmu by sa odohrávala na Slovensku a to napríklad tak, že by rumunské mužstvo odohralo priateľský zápas s mužstvom na Slovensku a slovenský klub by sa stal súčasťou filmu. Vybraný slovenský klub by sa mal čo najviac podobať tomu rumunskému a mal by mať niektoré z týchto vlastností:
- klub je z malebnej obce mimo hlavných cestných ťahov
- v obci prevláda poľnohospodárstvo, ideálne aj chov kráv, alebo oviec pri štadióne
- klub hrá najnižšiu slovenskú súťaž, najlepšie ak sa pohybuje v dolnej polovici tabuľky
- futbalové ihrisko nie je veľmi ideálne, ale je môže tu byť aj náznak nejakej modernosti
- v tíme hrajú rôzne generácie hráčov 18, 30, 40, možno aj 50 roční
- majiteľom alebo šéfom klubu je človek, ktorý sa v klube stará o všetko a futbal je jeho celoživotnou vášňou

Čo by klub účasťou vo filme získal?
Vybraný klub a obec by sa zviditeľnili nielen cez film ale aj cez iné médiá a to samotným nakrúcaním v obci a medzinárodným zápasom s Rumunmi, hráči a predstavitelia klubu by sa zúčastnili slovenskej a možno aj rumunskej premiéry filmu. Počas nakrúcania do obce príde zahraničná návšteva, ktorá by do obce inak nezavítala a na zápase by mohla byť najväčšia
návštevnosť v histórii. Je tu možnosť, že z premiéry filmu by sa urobila udalosť s podporou Slovenského futbalového zväzu a s účasťou slovenských futbalových reprezentantov. Ľudia z klubu, ktorý budú účinkovať vo filme, budú aj honorovaní. Klub a obec získajú jedinečnú možnosť dostať sa do kín, televízie a na filmové festivaly.

Aký je cieľ slovenského koproducenta?
Cieľom slovenského koproducenta je podieľať sa na kvalitnom dokumentárnom filme (rumunský film má vo svete výborné renomé), zviditeľniť Slovensko cez dokumentárny film a futbal, dostať dedinský futbal do kín a televízie a v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom podnietiť celoslovenskú diskusiu o slovenskom dedinskom futbale, upriamiť naň pozornosť aby sa zlepšili jeho podmienky, pretože niekde už má problém s existenciou. 
Chceme aby si ľudia najmä v mestách uvedomili, že slovenský futbal, nie je len reprezentácia a Fortuna liga ale je tu aj futbal v dedinách, ktorý má veľký význam pre podporu športovania viacerých generácii a je aj charakteristickým znakom každej slovenskej obce.

image
Prečítané: 267x